Ավելի քան 14000 կրակոց՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ. ՊԲ առաջապահ զորամասերը վերահսկում են պետական սահմանը 04/04/2015   14:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, մարտի 29-ից ապրիլի 4-ը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի  շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 700 անգամ: Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների  ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 14000 կրակոց: Այդ մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Բացի հրադադարի ռեժիմի վերոնշյալ խախտումներից, ապրիլի 3-ին` ժամը 04:40-ին, շփման գծի հարավային ուղղությամբ հակառակորդը, օգտագործելով հակահետևակային ականազերծման կայանք, հերթական անգամ ձեռնարկել է դիվերսիոն-հետախուզական ներթափանցման գործողություն:
Մեր դիրքապահների հմուտ գործողությունների շնորհիվ հակառակորդը կորուստներ կրելով հետ է շպրտվել իր ելման դիրքերը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վերահսկում են պետական սահմանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

За минувшую неделю Азербайджан нарушил режим прекращения огня порядка 700 раз - Минобороны НКР 04/04/2015   15:05  |  Лента новостей
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в период с 29-го по 4-е апреля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано порядка 700 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Согласно информации, в сторону позиций Армии обороны НКР было произведено более 14000 выстрелов из огнестрельного оружия различного калибра.
Помимо вышеперечисленных нарушений, противник предпринял очередную попытку диверсионно-разведывательного проникновения на южном направлении карабахско-азербайджанской линии соприкосновения с применением установки по разминированию противопехотных мин.
Благодаря умелым действиям передовых подразделений Армии обороны НКР противник был отброшен на исходные позиции и понес потери.
Передовые подразделения контролируют государственную границу и продолжают уверенно осуществлять боевое дежурство.