Նիգավանում ինքնասպան է եղել 21-ամյա երիտասարդ. Նա ազատվել էր զինծառայությունից 04/29/2015   13:36  |  Արտակարգ պատահարներ
Երեկ Արագածոտնի մարզի Նիգավան գյուղում 21-ամյա երիտասարդ է ինքնասպան եղել՝ տանը կից անասնագոմի ծածկի մետաղյա խողովակից հակի թելով կախվելու միջոցով:
Փաստինֆո-ի թղթակցի հետ զրույցում Նիգավանի գյուղապետ Արտաշես Գալստյանը նշեց, որ երիտասարդը կենդանության օրոք տառապել է էպիլեպսիա հիվանդությամբ, ազատված է եղել պարտադիր ժամկետային զինծառայությունից:
Գյուղապետն իր զարմանք արտահայտեց դեպքի կապակցությամբ՝ նշելով, որ նորմալ ընտանիքի երեխա է, ապրում էր ծնողների, քրոջ և եղբոր հետ, ընտանիքի կրտսերն է եղել:
Ինքնասպան եղած երիտասարդի մայրը դպրոցում ուսուցչուհի է: Վերադառնալով աշխատանքից ժամը 15:00 -սամաններում՝ որդուն չի գտել, փնտրելով հայտնաբերել է կախված վիճակում:
Գյուղապետը նաև նշեց, որ նրանց սոցիալական պայմանները վատ չեն եղել, մայրն աշխատել է դպրոցում, հայրն էլ զբաղվել է տնտեսությամբ:
Նշանակվել է դատաժշկական փորձաքննություն։
13:46 02/04/2015  |  Արտակարգ պատահարներ85-ամյա կինն ինքնասպանություն է գործել՝ դռնից պարանով կախվելու միջոցով

21-летний парень найден повешенным в селе Нигаван на западе Армении 04/29/2015   14:45  |  Чрезвычайное просшествие
21-летний парень покончил с собой в селе Нигаван Арагацотнской области Армении. Молодого человека нашла во вторник повешенным на веревке его мать.
Как сообщил в беседе с корреспондентом ИА “ФактИнфо” глава села Арташес Галстян, молодой человек страдал эпилепсией и был освобожден от прохождения военной службы по состоянию здоровья.
Глава села выразил удивление по поводу случившегося. Он рассказал, что погибший был из нормальной семьи, жил вместе с родителями, сестрой и братом.
Он также отметил, что они не испытывали материальных затруднений: мать преподавала в школе, а отец занимался хозяйством.