«Ժառանգության» եւ ԵԺԿ նախագահները քննարկել են Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի հետքերով ծավալվելիք գործընթացները 04/25/2015   10:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլի 25-ին «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Կ. Հովհաննիսյանն իր աշխատավայրում ընդունեց Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության (ԵԺԿ) նախագահ Ժոզեֆ Դոլին եւ նրա գլխավորած պատվիրակությանը:
Ինչպես տեղեկացնում են «Ժառանգություն» կուսակցության լրատվական ծառայությունից, Դոլը եւ Հովհաննիսյանը քննարկեցին Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի հետքերով ծավալվելիք գործընթացներն ու առաջիկա զարգացումները, Հայաստանի ներքաղաքական իրավիճակը եւ քաղբանտարկյալների առկայության հարցը, Եվրոպայի միության հետ Հանրապետության հետագա համագործակցության եզրերը, տարածաշրջանի անվտանգության խնդիրներն ու արտաքին քաղաքականության մարտահրավերները, ինչպես նաեւ ԵԺԿ ընտանիքի շրջանակներում «Ժառանգություն» կուսակցության նորարար նախաձեռնությունները:
Հանդիպմանը մասնակցում էին «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը, միջազգային հարցերով կուսակցության քարտուղար, ԱԺ պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը եւ մամուլի խոսնակ Դավիթ Սանասարյանը:

Лидер “Наследия” Раффи Ованнисян встретился с председателем Европейской народной партии 04/25/2015   11:58  |  Лента новостей
Лидер партии “Наследие” Раффи Ованнисян принял в субботу председателя делегацию Европейской народной партии во главе с председателем Жозефом Долем.
Как сообщает пресс-служба партии “Наследие”, в ходе встречи Ованнисян и Дол обсудили процессы, которые последуют за 100-й годовщиной Геноцида армян, внутриполитическую ситуацию в Армении и вопрос наличия в стране политзаключенных, дальнейшее сотрудничество Армении с ЕС, вопросы региональной безопасности и внешнеполитические вызовы, а также новые инициативы “Наследия” в рамках ЕНП.
Во встрече принимали участие встрече зампредседателя партии “Наследие” Армен Мартиросян, депутат парламента от фракции “Наследие” Заруи Постанджян и пресс-секретарь партии Давид Санасарян.