Հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 800 անգամ 04/18/2015   15:25  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն՝ ապրիլի 12-ից 18-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 800 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների  ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 12000 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի պահպանություն:

Азербайджан за минувшую неделю нарушил режим прекращения огня порядка 800 раз – Минобороны НКР 04/18/2015 15:48 | Актуальная тема
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в период с 12-го по 18-е апреля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано порядка 800 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня.Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Согласно информации, в сторону позиций Армии обороны НКР было произведено более 12000 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР владеют оперативно-тактической обстановкой на передовой, продолжая уверенно нести боевое дежурство”, - отмечается в сообщении.