Ադրբեջանում գտնվող պայմանագրային զինծառայողի հետ հանդիպումը կայացել է. երկկողմանի փոխանակվել են ընտանեկան բնույթի լուրեր 03/31/2015   13:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երեկ ԿԽՄԿ-ի Բաքվի ներկայացուցիչները հանդիպել են ադրբեջանական տարածք անցած պայմանագրային զինծառայող Անդրանիկ Գրիգորյանի հետ:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԿԽՄԿ-ի հայաստանյան գրասենյակի հաղորդակցման ծրագրերի ղեկավար Զառա Ամատունին` հավելելով, որ  հանդիպման ընթացքում երկկողմանի փոխանակվել են ընտանեկան բնույթի լուրերը:
Հիշեցնենք, որ մարտի 22-ին՝ ժամը 13:50-ի սահմաններում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի մարտական դիրքից, զենք-զինամթերքը թողնելով մարտական հենակետում, հակառակորդի կողմն է անցել ՊԲ զինծառայող, 1991թ. ծնված շարքային պայմանագրային զինծառայող Անդրանիկ Արարատի Գրիգորյանը:

Сотрудники МККК встретились с находящимся в Азербайджане карабахским военнослужащим Андраником Григоряном 03/31/2015   14:09  |  Лента новостей
Сотрудники бакинского офиса Международного Комитета Красного Креста(МККК) накануне встретились с перешедшим на азербайджанскую территорию военнослужащим контрактной службы Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики Андраником Григоряном.
Об этом в беседе с корреспондентом ИА “ФактИнфо” сообщила руководитель программ по коммуникации ереванского офиса МККК Зара Аматуни. “В ходе встречи состоялся обмен информацией по вопросам семейного характера”, - добавила она.
Напомним, 22 марта, примерно в 13:50 по местному времени с боевого поста одной из воинских частей Армии обороны, дислоцированных на восточном направлении, оставив оружие и боеприпасы на опорном пункте, на сторону противника перешел военнослужащий-контрактник АО, рядовой Андраник Араратович Григорян, 1991 года рождения.