Հակառակորդի կողմն անցած Անդրանիկը պրոբլեմատիկ ընտանիքում է մեծացել, նրա աշխատավարձը միշտ հայրն է ստացել. SHAMSHYAN 03/27/2015   14:21  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հակառակորդի կողմն անցած ՊԲ զինծառայող, 24-ամյա Անդրանիկ Արարատի Գրիգորյանը պրոբլեմատիկ ընտանիքում է մեծացել` մոր հոգեկան առողջությունը լավ չէ, իսկ հայրը նամարդ մարդ է եւ թույլ չի տվել, որ որդին որեւէ մեկի հետ ընկերություն անի: Այս մասին SHAMSHYAN.com-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Բերդաշենի գյուղապետ Գարիկ Սարգսյանը:
«Հայրը թույլ չէր տալիս, որ որդին որեւէ մեկի հետ ընկերություն անի: Այս տարիների ընթացքում անգամ 1000 դրամ չի տվել, որ տղան գնա, մի միջոցառման մասնակցի: Իսկ, երբ Անդրանիկը պայմանագրային զինծառայության անցավ, քարտը հայրը ձեռքից վերցրել էր եւ ինքն էր տղայի աշխատավարձը ստանում: Մեքենա էին գնել, բայց թույլ չէր տալիս, որ տղան վարի: Թույլ չէր տալիս, որ տունը ընկեր, բարեկամ բերի, հետները մի բաժակ բան խմի: Տղան էլ երեւի չդիմացավ, թողեց, անցավ, էլի»,- մանրամասնեց գյուղապետը:
Նա նաեւ նշեց, որ դիրքերում ծառայակիցների հետ շատ լավ հարաբերություններ է ունեցել: «Մեր բոլոր տղերքն իրար հետ եղբոր պես են: Ես էլ եմ այնտեղ եղել եւ անձամբ համոզվել: Քեֆդ գալիս էր նրանց փոխհարաբերություններից, ոնց որ ախպերը` ախպոր հետ: Դա ընտանեկան խնդիր էր»,-նշեց գյուղապետը:

Перешедший на сторону противника военнослужащий АО НКР рос в проблемной семье - SHAMSHYAN 03/27/2015   15:57  |  Актуальная тема
24-летний военнослужащий Армии обороны НКР Андраник Григорян, перешедший на сторону противника, рос в проблемной семье. У его матери наблюдались проблемы с психическим здоровьем,  а отец не позволял сыну дружить с кем-либо. Об этом в беседе с корреспондентом SHAMSHYAN.com заявил глава села Бердашен Гарик Саркисян.
“Отец за эти годы даже не дал сыну 1000 драмов на посещение каких-либо мероприятий. Когда же Андраник перешел на контрактную службу, отец отобрал у него банковскую карту и получал за него зарплату.Они купили автомобиль, однако отец не разрешал сыну управлять им.Он не позволял ему водить домой друзей и родственников и устраивать с ними застолье. Сын, похоже, не выдержал и, оставив все, пошел на этот шаг”, - рассказал глава села.
Староста села также отметил, что у Андраника были хорошие отношения с сослуживцами. “Скорее всего, это все из-за семейных проблем”, - отметил он.