Ինձ վրա չջղայնանաք, ես չարությունից չեմ սահմանն անցել. հակառակորդի կողմն անցած Անդրանիկը՝ իր ծնողներին ուղարկված նամակում ու ավելին. Shamshyan 03/31/2015   15:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
Shamshyan.com-ի տեղեկացմամբ՝ հակառակորդի կողմն անցած 24-ամյա Անդրանիկ Գրիգորյանը ծնողներին ուղարկված նամակում խնդրելէ իր վրա չբարկանալ՝ ընդգծելով, որ չարությունից չի սահմանն անցել: Այս մասին լրատվամիջոցի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Բերդաշենի գյուղապետ Գարիկ Սարգսյանը։ Ինչպես նաեւ փոխանցեց, որ մայրը եկել էր գյուղապետարանում նամակը կարդալու, քանի որ կարդալ չգիտի:
«Գրել էր՝ պապան ո՞նց ա, մաման ո՞նց ա, հարեւանները ո՞նց են: Կարո՞ւմ եք յոլա գնաք: Սպասեք, հեսա կգամ, աշխատանքի կմտնեմ, սաղ լավ կլինի: Խելքին մոտիկ բան չի, բայց դե տենց էր գրել»,- պատմեց գյուղապետը:
Հարցին, թե Անդրանիկը չէ՞ր նշել արդյոք, թե ինչու է սահմանն անցել, արձագանքեց. «Դե, գրել էր՝ ինձ վրա մի ջղայնացեք, ես չարությունից չեմ անցել էն կողմը ու չգիտեմ, թե ինչի եմ անցել»:
Ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն տեղկացրել էր, որ Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ներկայացուցիչները երեկ հանդիպել են մարտի 22-ին հակառակորդի կողմն անցած ՊԲ զինծառայող, 24-ամյա Անդրանիկ Արարատի Գրիգորյանին:
13:38 31/03/2015  |  ԼՐԱՀՈՍ Ադրբեջանում գտնվող պայմանագրային զինծառայողի հետ հանդիպումը կայացել է. երկկողմանի փոխանակվել են ընտանեկան բնույթի լուրեր
14:21 27/03/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀակառակորդի կողմն անցած Անդրանիկը պրոբլեմատիկ ընտանիքում է մեծացել, նրա աշխատավարձը միշտ հայրն է ստացել. SHAMSHYAN
14:00 24/03/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱրա Նազարյանը` ադրբեջանական կողմի տարածած տեսաժապավենի մասին. «Երևի ռեժիսուրայի բնագավառից էր»
18:19 23/03/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀայ զինծառայողը ենթարկվել է բռնության
12:37 23/03/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԶինծառայողի դեմ գործ է հարուցվել՝ դասալքության համար
11:24 23/03/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՍահմանը հատած պայմանագրային զինծառայողի հարցով՝ ԿԽՄԿ-ն համապատասխան իշխանությունների ներկայացուցիչների հետ կապ մեջ է գտնվում
17:19 22/03/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԱռանց զենքի հակառակորդի կողմն է անցել պայմանագրային զինծառայող. մանրամասները պարզվում են

Глава села Бердашен рассказал о содержании письма перешедшего на сторону противника Андраника Григоряна - Shamshyan 03/31/2015   16:28  |  Лента новостей
24-летний военнослужащий АО НКР Андраник Григорян, перешедший на сторону противника, просил в письме к родителям на него не сердиться, заявив, что пошел на это не по злобе. Об этом в беседе с корреспондентом Shamshyan.com заявил глава села Бердашен Гарик Саркисян. Он также сообщил, что мать Андраника пришла к ним в сельскую администрацию, чтобы ей прочитали письмо, так как она не обучена грамоте.
А. Григорян, как сообщил староста села, написал следующие строки:
“Как отец, как мать, соседи? Как Вы там справляйтесь? Потерпите немного, вот я приеду, устроюсь на работу, и все будет хорошо”.
“Ничего вразумительного, но было так написано”, - рассказал глава села.
На вопрос о том, не указал ли он причину пересечения им границы, староста села сообщил, что А. Григорян в этой связи написал: Не злитесь на меня, я перешел границу не по злобе и даже не знаю, зачем я сделал это”.
Как сообщила ранее ИА “ФактИнфо", сотрудники бакинского офиса Международного Комитета Красного Креста(МККК) накануне встретились с перешедшим 22 марта на азербайджанскую территорию военнослужащим АО НКР Андраником Григоряном.
14:09 31/03/2015  |  Лента новостейСотрудники МККК встретились с находящимся в Азербайджане карабахским военнослужащим Андраником Григоряном
15:57 27/03/2015  |  Актуальная темаПерешедший на сторону противника военнослужащий АО НКР рос в проблемной семье - SHAMSHYAN
14:25 24/03/2015  |  Актуальная темаАра Назарян: Азербайджанский видеоролик о карабахском военнослужащем - из области режиссуры
18:53 23/03/2015  |  Актуальная темаКарабахский военнослужащий подвергся насилию со стороны азербайджанцев – Минобороны НКР
12:42 23/03/2015  |  Криминальная хроникаУголовное дело возбуждено против военнослужащего-контрактника АО НКР по статье "дезертирство"
11:52 23/03/2015  |  Актуальная темаМККК поддерживает связь с властями по вопросу об инциденте с переходом военнослужащего-контрактника АО НКР на сторону противника