Հայրենական մեծ պատերազմի վետերանների ամենամսյա պատվովճարի չափը կկրկնապատկվի 03/26/2015   13:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 70-ամյակի կապակցությամբ ՀՀ կառավարությունն այսօրվա նիստում Հայրենական մեծ պատերազմի 1100 վետերանների ամենամսյա պատվովճարի չափը այս տարվա մայիսի 1-ից 25 հազար դրամից բարձրացնել 50 հազար դրամի:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, որոշման նախագծով նախատեսված էր պատվովճարի չափը սահմանել 40 հազար դրամ, սակայն վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն առաջարկել է 70-ամյա հոբելյանի նախաշեմին, հաշվի առնելով Հայրենական մեծ պատերազմի վետերանների ծառայությունը երկրին, ամենամսյա պատվովճարը կրկնապատկել, հասցնել 50 հազար դրամի:

Правительство Армении удвоило размер премиальной выплаты армянским ветеранам Великой Отечественной войны 03/26/2015   14:15  |  Лента новостей
Размер ежемесячной премиальной выплаты армянским ветеранам Великой Отечественной войны увеличат с 25 тыс. до 50 тыс. драмов. Соответствующее решение было принято на заседании правительства Армении в четверг.
Проектом решения правительства было предусмотрено повышение до 40 тыс. драмов, однако премьер-министр Армении Овик Абраамян предложил в преддверии 70-летия Победы удвоить размер премиальной выплаты 1100 ветеранам, повысив ее с нынешних 25 тыс. до 50 тыс. драмов.