Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն՝ պարզելու ժամկետային զինծառայողի մահվան պատճառը 03/23/2015   11:27  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում քննություն է իրականացվում՝ պարզելու Ժամկետային զինծառայող, սերժանտ Հայկ Մարգարյանի մահվան հանգամանքներն ու պատճառները։ Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի ֆեյսբուքյան էջից:
22.03.2015թ.՝ ժամը 17:15-ի սահմաններում, N զորամասի ժամկետային զինծառայող, սերժանտ Հայկ Տարոնի Մարգարյանը, ըստ նախնական տվյալների, ուշագնաց է եղել և զինհոսպիտալ տեղափոխելու ճանապարհին՝ ժամը 17:25-ի սահմաններում, մահացել:

СК Армении расследует обстоятельства гибели армянского военнослужащего Айка Маркаряна 03/23/2015   11:59  |  Актуальная тема
Главное военное следственное управление СК Армении расследует обстоятельства и причины гибели солдата срочной службы, сержанта Айка Маркаряна, говорится в сообщении, размещенном на официальном сайте Следственного комитета РА в социальной сети Facebook.
22 марта, около 17:15 по местному времени в одной из N-ских воинских частей, дислоцированных на северо-восточном направлении, скоропостижно скончался военнослужащий Айк Маркарян, 1992 года рождения.