Զինծառայողի դեմ գործ է հարուցվել՝ դասալքության համար 03/23/2015   12:37  |  Քրեական խրոնիկոն
N զորամասի պայմանագրային զինծառայող Անդրանիկ Գրիգորյանի կողմից մարտական դիրքը թողնելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ դասալքության համար։ Այս մասին տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի ֆեյսբուքյան էջը:
22.03.2015թ.՝ ժամը 13:50-ի սահմաններում, N զորամասի պայմանագրային զինծառայող Անդրանիկ Արարատի Գրիգորյանը, զենք-զինամթերքը թողնելով մարտական դիրքում, անցել է առաջնային գիծը և հայտնվել հակառակորդի կողմում:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 362-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (դասալքությունը՝ մարտական հերթապահություն կատարող զինծառայողի կողմից)։ Կատարվում է նախաքննություն:

Уголовное дело возбуждено против военнослужащего-контрактника АО НКР по статье "дезертирство" 03/23/2015   12:42  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту оставления военнослужащим контрактной службы Армии обороны НКР боевого поста, говорится в сообщении, размещенном на официальном сайте Следственного комитета РА в социальной сети Facebook.
“Дело заведено по ч.2ст. 362(дезертирство, совершенное военнослужащим, несущим боевое дежурство)УК РА. Ведется следствие”, - отмечается в сообщении.
22 марта, примерно в 13:50 по местному времени военнослужащий-контрактник N-ской воинской части АО НКР, рядовой Андраник Араратович Григорян, оставив оружие и боеприпасы на боевом посту, перешел на сторону противника.