Ֆրանսիայի նախագահը Հայաստան կժամանի մեծ պատվիրակությամբ 03/23/2015   15:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այս պահին Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատունը աշխատում է Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդի ապրիլի 24-ին Հայաստան կայանալիք այցի կազմակերպման ուղղությամբ: Այդ մասին այսօր հայտարարեց ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ժան Ֆրանսուա Շարպանիեն:
«Պարոն Օլանդը բավական մեծ` շուրջ 120 անձանցից կազմված պատվիրակությամբ կժամանի Երևան: Կազմի մասին ոչինչ այս պահին չեմ կարող ասել, բայց գիտեմ, որ Ֆրանսիայի հայ համայնքի ներկայացուցիներ ևս ներգրավված կլինեն այդ պատվիրակության կազմում»,- հավելեց Շարպատիեն:
Ֆրանսիացի դիվանագետի ներկայացմամբ, Ֆրանսիայի ղեկավարի այցը ունի երեք ուղերձ՝ հիշողություն, հարգանքի տուրք զոհերին հիշատակին և պատասխանատվություն, որ ապագայում նման սարսափելի դեպքեր այլևս տեղի չունենան:
14:35 14/07/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՖրանսիայի ազգային տոնի առթիվ Նախագահն այցելել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատուն
15:22 13/05/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱվարտվեց Ֆրանսիայի նախագահի պետական այցը Հայաստան
15:02 13/05/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի եւ Ֆրանսիայի Նախագահները այցելել են ֆրանսիական «Կարֆուր» ընկերության հիպերմարկետի շինհրապարակ

Президент Франции прибудет 24 апреля в Ереван во главе большой делегации 03/23/2015 15:56 | Лента новостей
Посольство Франции в Армении в данный момент работает над организацией визита французского президента Франсуа Олланда в Ереван 24 апреля 2015 года для участия в памятных мероприятиях, приуроченных к 100-й годовщине Геноцида армян. Об этом в понедельник сообщил посол Франции в Армении Жан-Франсуа Шарпантье.
“Г-н Франсуа Олланд прибудет в Ереван во главе большой делегации, состоящей из порядка 120 человек. О составе делегации пока ничего сообщить не могу, но знаю, что в него войдут также представители армянской общины Франции”, – добавил Шарпантье.
По словам французского дипломата визит Олланда содержит следующие месседжи: память, дань уважения памяти жертв Геноцида армян и ответственность, дабы предотвратить повторение подобных ужасных преступлений в будущем.