Ոստիկանության նախկին ավագ քննիչը կաշառք է պահանջել 03/09/2015   16:40  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության վարույթում ավարտվել է ՀՀ ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչության Արաբկիրի քննչական բաժնի նախկին ավագ քննիչ Արմեն Մելքոնյանի կողմից կաշառք պահանջելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՔԾ լրատվական ծառայությունը, նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ նախկին ավագ քննիչ Արմեն Մելքոնյանը,  հանդիսանալով իշխանության ներկայացուցչի գործառույթներ իրականացնող պաշտոնատար անձ, թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեպքի առթիվ իր վարույթում քննվող քրեական գործով վկա Հակոբ Աղաջանյանից գումար շորթելու դիտավորությամբ՝ ապաքրեականացված արարքի՝ թմրամիջոցներ գործածելու համար քրեական հետապնդում չիրականացնելու պատրվակով 2012 թվականի հոկտեմբեր ամսին նրանից պահանջել է 200 հազ. ՀՀ դրամ կաշառք:
Տևական ժամանակ Արմեն Մելքոնյանը գտնվել է հետախուզման մեջ, հայտնաբերվելուց հետո նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ  հոդվածի 3-րդ մասի  1-ին կետի հատկանիշներով:

Экс-следователь полиции Армении вымогал взятку у свидетеля 03/09/2015   18:00  |  Актуальная тема
Завершено предварительное следствие по уголовному делу, возбужденному по факту требования взятки бывшим старшим следователем Арабкирского следственного отдела полиции Армении Арменом Мелконяном.
Как сообщает пресс-служба Специальной следственной службы Армении, следствием установлено, что Мелконян с целью вымогательства денег потребовал у свидетеля по уголовному делу Акопа Агаджаняна взятку в размере 200 тыс. драмов под предлогом неосуществления уголовного преследования за декриминализованное деяние- употребление наркотиков.
Долгое время Армен Мелконян находился в розыске. После его обнаружения Мелконяну было предъявлено обвинение по признакам п.1 ч.3 ст.311 УК РА. Следователь передал дело с обвинительным заключением прокурору для его утверждения и отправки в суд.