Ճոյտի վիճակը վատացել է. նրան տեղափոխել են «Դատապարտյալների հիվանդանոց» 03/09/2015   16:33  |  Քրեական խրոնիկոն
ԱԺ նախկին պատգամավոր Հակոբ Հակոբյանը (Ճոյտ) այսօր «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ից տեղափոխվել է «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ։
Այս մասին «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրեց նրա փաստաբան Կարեն Սարդարյանը: Կարեն Սարդարյանը նշեց նաև, որ Հակոբ Հակոբյանի առողջական վիճակն օրեցօր վատանում էր, մինչև որ որոշվեց նրան տեղափոխել:
Փաստաբանի խոսքով՝ իր պաշտպանյալը զարկերակային բարձր ճնշում և ցավեր ունի:
Այս տեղեկությունները հաստատեցին նաև ԱՆ քրեակատարողական վարչությունից՝ հավելելով, որ դեռևս որևէ ախտորոշում չկա և հայտնի չէ, թե  Հակոբ Հակոբյանը որքան կմնա  «Դատապարտյալների հիվանդանոցում»:
Հիշեցնենք՝ նախկին պատգամավորը մեղադրվում է հարկեր չվճարելու համար: Կալանավորվելուց հետո նրա փաստաբանը հայտարարել էր, որ թեև իր պաշտպանյալը չի ընդունում իրեն առաջադրված մեղադրանքը, բայց պատրաստ է վճարել գումարի մի մասը:

Экс-депутат парламента Армении Акоп Акопян госпитализирован в тюремную больницу 03/09/2015   16:50  |  Криминальная хроника
Содержащийся под стражей в УИУ “Нубарашен” бывший депутат парламента Армении Акоп Акопян (“Чойт”) доставлен в УИУ "Больница для осужденных”.
Об этом корреспонденту ИА “Фактинфо” сообщил его адвокат Карен Сардарян. Он также отметил, что состояние здоровья Акопяна с каждым днем ухудшалось.
По словам адвоката, у его подзащитного высокое артериальное давление и боли.
Эту информацию подтвердили в Управлении уголовно-исполнительных учреждений министерства юстиции Армении, добавив, что пока не установлен точный диагноз и не известно, сколько он пробудет в тюремной больнице.
Акоп Акопян был заключен под стражу по уголовному делу, расследуемому в производстве следственного управления Министерства финансов Армении.