ՀՀ Նախագահի հրամանագրերով դիվանագիտական աստիճաններ են շնորհվել 03/02/2015   12:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ալեքսան ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆԻՆ Արգենտինայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան
Արա ՍԱՀԱԿՅԱՆԻՆ Ղազախստանի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան
Տիգրան ՍԵՅՐԱՆՅԱՆԻՆ Չեխիայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան
Ռաիսա ՎԱՐԴԱՆՅԱՆԻՆ Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան
Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ դեսպանորդ և լիազոր նախարարի դիվանագիտական աստիճան շնորհել`
Սաթենիկ ԱԲԳԱՐՅԱՆԻՆ Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության բազմակողմ և երկկողմ տնտեսական համագործակցության վարչության պետի պաշտոնակատար
Աշոտ ԱԼԵՔՍԱՆՅԱՆԻՆ Ավստրիայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության արտակարգ դեսպանորդ և լիազոր նախարար
Տիգրան ԲԱԼԱՅԱՆԻՆ Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության մամլո քարտուղար
Սերոբ ԲԵՋԱՆՅԱՆԻՆ Հյուսիսատլանտյան պայմանագրի կազմակերպությունում (ՆԱՏՕ) Հայաստանի Հանրապետության առաքելության խորհրդական
Աշոտ ԳՐԻԳՈՐՅԱՆԻՆ Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության բազմակողմ և երկկողմ տնտեսական համագործակցության վարչության երկկողմ տնտեսական հարաբերությունների բաժնի վարիչ
Կարեն ԳՐԻԳՈՐՅԱՆԻՆ Իրաքի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան
Կարինե ԽՈՒԴԱՎԵՐԴՅԱՆԻՆ Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության Եվրոպայի վարչության խորհրդական
Մհեր ՄԱՐԳԱՐՅԱՆԻՆ Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության Եվրոպայի վարչության Եվրամիության բաժնի խորհրդական
Մինաս ՄԱՐՏԻԿՅԱՆԻՆ Հունաստանի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության արտակարգ դեսպանորդ և լիազոր նախարար
Նարինե ՆԻԿՈԼՅԱՆԻՆ Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության Եվրոպայի վարչության Եվրախորհրդի բաժնի վարիչ
Նաիրի ՊԵՏՐՈՍՅԱՆԻՆ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի ռեֆերենտ
Աշոտ ՍՄԲԱՏՅԱՆԻՆ Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության խորհրդական, Հայաստանի Հանրապետության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար
Միխայիլ ՎԱՐԴԱՆՅԱՆԻՆ Սևծովյան տնտեսական համագործակցությունում Հայաստանի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ:
ՀՀ Նախագահը հրամանագրերն ստորագրելիս ղեկավարվել է Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 16-րդ կետով և հիմք ընդունել «Դիվանագիտական ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 20-րդ հոդվածի 1-ին մասը:

Президент Армении подписал указы о присвоении дипломатических рангов 03/02/2015 16:48 | Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян подписал в понедельник указы о присвоении дипломатических рангов. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Согласно информации, ранг Чрезвычайного и Полномочного посла присвоен следующим послам Армении: в Индонезии - Анне Агаджанян, в Аргентине - Алексану Арутюняну, в Казахстане - Ара Саакняу, в Чехии - Тиграну Сейраняну, во Вьетнаме - Раисе Варданян.
Ранг Чрезвычайного Посланника и Полномочного Министра присвоен исполняющему обязанности начальника Департамента многостороннего и двустороннего экономического сотрудничества МИД Армении Сатеник Абгарян, Чрезвычайному Посланнику и Полномочному Министру посольства Армении в Австрии Ашоту Алексаняну, пресс-секретарю МИД Армении Тиграну Балаяну, советнику миссии Армении при НАТО Серобу Беджаняну, начальнику отдела двусторонних экономических отношений Департамента многостороннего и двустороннего экономического сотрудничества МИД Армении Ашоту Григоряну, Чрезвычайному и Полномочному послу Армении в Ираке Карену Григоряну, советнику Департамента Европы МИД Армении Карине Худавердян, советнику отдела Евросоюза департамента Европы Мгеру Маркаряну, Чрезвычайному Посланнику и Полномочному Министру посольства Армении в Греции Минасу Мартикяну, начальнику отдела Совета Европы департамента Европы МИД Армении Нарине Николян, а также референту президента Армении Наири Петросяну, советнику посольства Армении в Германии, Временному поверенному в делах Армении Ашоту Смбатяну и постоянному представителю Армении при Организации черноморского экономического сотрудничества Михаилу Варданяну.
Соответствующие указы глава государства подписал, руководствуясь пунктом, 16 статьи 55 конституции РА и приняв за основу ч. 1ст. 20 закона РА “О дипломатической службе”.