ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը կհանդիպի ԵԱՀԿ ԽՎ-ի գխավոր քարտուղար Օլիվեր Սպենսերի հետ 02/17/2015   11:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովում (ՀԱՊԿ ԽՎ) ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակության ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը՝ որպես ՀԱՊԿ ԽՎ-ի ներկայացուցիչ, փետրվարի 18-20-ը Վիեննայում կմասնակցի Եվրոպայում անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԱՀԿ ԽՎ) ձմեռային նստաշրջանի աշխատանքներին: Այս մասին տեղեկացնում է ԱԺ լրատվական ծառայությունը:
Նախատեսվում են ԱԺ փոխնախագահի հանդիպումները ԵԱՀԿ ԽՎ-ի գխավոր քարտուղար Օլիվեր Սպենսերի եւ վեհաժողովում ներկայացված խորհրդարանների պատվիրակությունների ղեկավարների հետ:

Вице-спикер парламента Армении Эдуард Шармазанов встретится с генсеком ПА ОБСЕ Оливером Спенсером 02/17/2015   12:17  |  Лента новостей
Вице-спикер Национального Собрания Армении, руководитель делегации НС РА в Парламентской Ассамблее ОДКБ Эдуард Шармазанов примет участие в работе зимней сессии ПА ОБСЕ, которая пройдет 18-20 февраля в Вене.об этом сообщает пресс-служба армянского парламента.
Запланированы также встречи вице-спикера НС с Генеральным секретарем ПА ОБСЕ Оливером Спенсером и главами парламентских делегаций, представленных на ассамблее.