Ստորագրվել է ԱԷԿ-ի շահագործման ժամկետի երկարաձգման աշխատանքների ֆինանսավորման համաձայնագիր 02/06/2015   17:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի Ռուսաստանի Դաշնություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում փետրվարի 5-ին ստորագրվել է ՀՀ տարածքում ատոմային էլեկտրակայանի շահագործման ժամկետի երկարաձգման աշխատանքների ֆինանսավորման համար ՀՀ կառավարությանը վարկ տրամադրելու մասին համաձայնագիր: Այս մասին տեղեկացնում է Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Հայկական կողմից համաձայնագիրն ստորագրել է ՀՀ միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարարի առաջին տեղակալ Սուրեն Կարայանը, ռուսական կողմից՝ ՌԴ ֆինանսների փոխնախարար Սերգեյ Ստորչակը:

В Москве подписано соглашение о предоставлении Армении кредита на продление срока эксплуатации Мецаморской АЭС 02/06/2015   17:55  |  Лента новостей
Соглашение о предоставлении Армении кредита для финансирования работ по продлению срока эксплуатации атомной электростанции на территории Армении подписано 5 февраля в рамках рабочего визита премьер-министра Армении Овика Абрамяна в Россию. Об этом сообщает пресс-служба армянского правительства.
С армянской стороны соглашение подписал первый заместитель министра международной экономической интеграции и реформ Армении Сурен Караян,а с российской стороны – заместитель министра финансов РФ Сергей Сторчак.