Ավետիսյանների ընտանիքի յոթ անդամների սպանության գործով 5 անձ ճանաչվել է տուժողի իրավահաջորդ. ՔԿ 01/30/2015   18:40  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության վարույթում շարունակվում է 2015թ. հունվարի 12-ին Գյումրի քաղաքում Ավետիսյանների ընտանիքի յոթ անդամների սպանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը։
ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի տեղեկացմամբ՝ տուժողների մերձավոր ազգականներից 5 անձ ճանաչվել է տուժողի իրավահաջորդ եւ հարցաքննվել` դեպքի առնչությամբ իրենց հայտնի հանգամանքների վերաբերյալ:
Քննության շրջանակներում ակտիվ քննչական եւ օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ են իրականացվում` առաջ քաշված բոլոր վարկածները համակողմանի ստուգելու,  դեպքի բոլոր հանգամանքները բացահայտելու ուղղությամբ։
Հարցաքննվում են մեղադրյալ Վալերի Պերմյակովի համածառայակիցները, հրամանատարական կազմը, 2015թ. հունվարի 12-ի պահակային ծառայության վերակարգի պետերը, պատասխանատուները, պահակադիրը և այլ անձինք:
Քննությամբ պարզվել է, որ Ավետիսյանների ընտանիքի անդամների  սպանության մեջ մեղադրվող Վալերի Պերմյակովի մոտ ձերբակալության պահին հայտնաբերված 3 հեռախոսները պատկանել են տուժողներին։
Բջջային հեռախոսի օպերատորից պահանջվել են տվյալ հեռախոսահամարների ելքային ու մուտքային հեռախոսազանգերի վերծանումները։

Пять человек признаны правопреемниками потерпевших по делу о жестоком убийстве семьи Аветисянов в Гюмри 01/30/2015   19:16  |  Актуальная тема
Пятеро родственников убитой 12 января с.г в Гюмри семьи Аветисянов признаны правопреемниками потерпевших и допрошены по поводу известных им обстоятельств инцидента.Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
В ведомстве также проинформировали, что в рамках расследования дела проводятся оперативно-розыскные мероприятия с целью многосторонней проверки всех выдвинутых версий и раскрытия всех обстоятельств инцидента.
Ведутся допросы сослуживцев Валерия Пермякова, лиц командного состава, начальников караульной службы, ответственных за наряд 12 января с.г., и других  лиц.
Следствием установлено, что три мобильных телефона, которые были изъяты у Валерия Пермякова при задержании, принадлежали потерпевшим.