Բերդի մարտական դիրքերում հակառակորդը դիվերսիոն հարձակողական գործողություններ է ձեռնարկել. Ադրբեջանական ստորաբաժանումը գրեթե ոչնչացվել է 01/24/2015   16:14  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հակառակորդը կրկին դիվերսիոն հարձակողական գործողություն է ձեռնարկել, հայկական կողմը ադրբեջանական ստորաբաժանումը գրեթե ոչնչացրել է:
Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրառել է ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Այսօր ժամը 12:00 -ի սահմաններում հակառակորդը Տավուշի մարզի Բերդի տարածաշրջանի մարտական դիրքերից մի քանիսի նկատմամբ կրկին դիվերսիոն հարձակողական գործողություն է ձեռնարկել:
Միջդիրքային տարածքում հայկական դիրքապահների կողմից խումբը նկատվել է և մարտ է սկսվել, որի ընթացքում ադրբեջանական ստորաբաժանումը գրեթե ոչնչացվել է: Հայկական ստորաբաժանումները կորուստներ չեն կրել:
Այս պահին իրավիճակը կայուն է: ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները լիովին վերահսկում են մարտական իրավիճակը»:
12:09 23/01/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՂարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններով հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձեր
11:49 23/01/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԶՈւ առաջապահ ստորաբաժանումների զգոնության և աչալրջության շնորհիվ դիվերսիոն խմբավորումերի հերթական փորձերը ձախողվել են

Азербайджанская диверсионная группа была почти полностью ликвидирована при атаке на боевые позиции ВС Армении 01/24/2015   16:53  |  Актуальная тема
Азербайджанская диверсионная группа была почти полностью ликвидирована при попытке атаковать боевые позиции ВС Армении в Тавушской области, сообщил  в субботу на своей странице в социальной сети Фейсбук пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
"ВС Азербайджана около полудня предприняли очередную попытку диверсии против ряда позиций Бердского района Тавушской области.Группа противника была замечена на межпозиционном пространстве, завязался бой, в результате которого азербайджанская группа была почти полностью ликвидирована", - проинформировал Арцрун Ованнисян.
"Армянская сторона не понесла потерь. В данный момент ситуация на границе стабильная. Подразделения ВС Армении полностью контролируют боевую обстановку", - сообщил А. Ованнисян.