Քրեական գործի շրջանակներում հետագա աշխատանքները կիրականացնեն ՀՀ և ՌԴ համապատասխան իրավապահ մարմինները 01/14/2015   20:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր` հունվարի 14-ին, ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը հանդիպում է ունեցել ՌԴ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, բանակի գեներալ Արկադի Բախինի հետ:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպման ընթացքում ՌԴ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալը տեղեկացրել է, որ ՌԴ պաշտպանության նախարարության հանձնաժողովն ավարտել է ներքին ծառայողական քննության աշխատանքները ՌԴ 102-րդ ռազմակայանում և բոլոր մեղավորները բացահայտվել են: Բանակի գեներալ Ա.Բախինը հայտնել է նաև, որ ՀՀ քրեական օրենսգրքի համաձայն հարուցված քրեական գործով որպես մեղադրյալ ներգրավված ՌԴ 102-րդ ռազմակայանի զինծառայող, շարքային Վալերի Պերմյակովը գտնվում է Հայաստանի Հանրապետության տարածքում:
Քրեական գործի շրջանակներում հետագա աշխատանքները կիրականացնեն ՀՀ և ՌԴ համապատասխան իրավապահ մարմինները:

Первый замглавы Минобороны РФ сообщил о завершении внутреннего служебного расследования на 102-й российской военбазе в Гюмри: все виновные выявлены 01/14/2015   21:47  |  Лента новостей
Первый заместитель министра обороны Армении Давид Тоноян встретился в среду со своим российским коллегой Аркадием Бахиным, который возглавил специальная комиссию Минобороны РФ , прибывшую в республику для расследования жестокого убийства семьи в Гюмри.
Как передает пресс-служба МО РА, в ходе встречи замминистра обороны РФ проинформировал, что комиссия Минобороны РФ завершила работы по внутреннему служебному расследованию на 102-й российской военной базе в Гюмри, все виновные выявлены.
Генерал армии А. Бахин также сообщил, что военнослужащий 102-й российской военной базы, рядовой Валерий Пермяков, привлеченный в качестве обвиняемого по уголовному делу, возбужденному в соответствии с Уголовным кодексом РА, находится на территории Армении.
"Дальнейшую работу в рамках уголовного дела будут проводить соответствующие правоохранительные органы Армении и России", - говорится в сообщении пресс-службы Минобороны РА.