Նաիրիտցիները նախագահի նստավայրի դիմաց են 12/26/2014   15:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այս մասին այսօր լրագրողների տեղեկացրեց գործարանի մամուլի քարտուղար Անուշ Հարությունյանը` հավելելով, որ անգամ նոյեմբեր ամսվա դրությամբ աշխատանքից ազատվածները դեռ աշխատավարձ չեն ստացել:
«Եթե ինքը տալիս է նոյմբերին ու դեկտեմբերին աշխատավարձ, չի տալիս այն մարդկանց, ովքեր նոյեմբերին արդեն ազատված են: Մարդիկ այսօր Նոր տարվա շեմին կանգնել են փաստի առաջ, մի կոպեկ փող չունեն, և երբ որ մենք դիմեցինք, որ գոնե 60 մլն դրամի փոխառություն տան, նույնիսկ պարտքից չտան, կառավարությունը, որը «Նաիրիտ»-ին պարտք է 5 մլրդ դրամ, 60 մլն չգտավ, որպեսզի այս մարդիկ այսօր Նոր տարին դիմավորեն արժանապատվորեն»,- ասաց Անուշ Հարությունյանը:
Իրենց պարտք մնացած գումարը պահանջող նաիրիտցիներն այսօր ՀՀ նախագահի նստավայրի դիմաց են` իրենց խնդիրների լուծման հույսը կապելով արդեն ոչ թե գործադիր իշխանության, այլ՝ ՀՀ նախագահի հետ:
Անուշ Հարությունյանը մեզ հետ զրույցում նշեց, որ այսօր Բաղրամյան փողոցում հավաքվածներից 300-ը արդեն նոյեմբեր ամսվանից ազատված են աշխատանքից, նրանց հետ վերջնահաշվարկը ձևակերպված է, բայց ոչ մի դրամ գումար չի վճարվել:
Գործարանի արհմիության նախագահ Հրաչ Թադևոսյանն էլ հիշեցրեց, որ ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հետ հանդիպմանը խնդրել էին իրենց գոնե 2 ամսվա աշխատավարձը վճարել, բայց վարչապետը խոստացել էր մեկ ամսվա աշխատավարձը վճարե դեկտեմբերին, մյուսը` հունվարի 15-ից հետո, ու հավելեց, որ մինչ օրս իրենք դեռ սպասում են այդ խոստման կատարմանը:
10:20 06/03/2014  |  ՄամուլԻրանական ընկերությունը պահանջում է «Նաիրիտ գործարան» ՓԲԸ-ին սնանկ ճանաչել

Сотрудники завода “Наирит”, не дождавшись от правительства обещанных денег, дошли до президентской резиденции 12/26/2014 16:17 | Лента новостей
Сотрудники армянского завода “Наирит” до сих пор не получили обещанной зарплаты за декабрь.
Об этом сегодня в беседе с журналистами пресс-секретарь предприятия Ануш Арутюнян.”Даже те, кто уволился в ноябре, не получил зарплаты”, - добавил она.
“Люди в преддверии Нового года встали перед фактом: у них нет ни копейки. Когда мы обратились с просьбой о выдаче займа в размере 60 млн.драмов, правительство, которое задолжало “Наириту” 5 млрд .драмов, не нашло 60 млн. драмов, чтобы люди сегодня смогли достойно встретить Новый год”, - заявила Ануш Арутюнян.
Сегодня сотрудники завода собрались на акцию напротив президентской резиденции, связывая надежды теперь уже не с правительством, а с президентом.
Ануш Арутюнян в беседе с “ФактИнфо”проинформировала, что 300 сотрудников “Наирита” уже уволились, с ними был произведен перерасчет, однако им не заплатили ни копейки.