Ոստիկանների կողմից ծեծի ենթարկվելուց հետո կալանավորվածը ՔԿՀ-ում մահացել է.ՀՔԾ 12/19/2014   11:02  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Քաղաքացի Թամարա Թ.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 1-ին և 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասերով հարուցվել է քրեական գործ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՔԾ պաշտոնական կայք էջից:
Ըստ քաղաքացի Թամարա Թ.-ի հաղորդման` 2014 թվականի օգոստոսի 6-ին ՀՀ ոստիկանության Էրեբունու բաժնի աշխատակիցները ամուսնուն, ծեծելով ու այլ բռնություն գործադրելով, տեղափոխել են ոստիկանության բաժին, որտեղ միայն մեկ օր ապօրինի պահելուց հետո ձերբակալել են:
Բացի դրանից, իր ամուսնուն կալանավորելուց հետո ՀՀ արդարադատության նախարարության «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի աշխատակիցները նրան համապատասխան բուժօգնություն չեն ցուցաբերել, ինչի արդյունքում 2014 թվականի նոյեմբերի 26-ին նա մահացել է:
11:20 18/12/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանները բերման ենթարկվածի նկատմամբ բռնություն են գործադրել, խոշտանգել. կալանավոր
15:51 16/12/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՁՊՎ-ի պաշտոնատար անձինք բռնություն են գործադրել. «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի կալանավոր
11:13 16/08/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԸստ քաղաքացու՝ ոստիկաններն ստիպել են խոստովանել իր կողմից չկատարված մի շարք գողություններ
16:40 24/07/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԸստ քաղաքացու՝ ոստիկանության բաժնում իրեն պահել են ապօրինի
08:30 18/07/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՔաղաքացին հաղորդում է տվել՝ ոստիկանի կողմից բռնության ենթարկվելու վերաբերյալ
11:29 11/07/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՔաղաքացիները ծեծի են ենթարկվել ոստիկանության Արարատի բաժնի աշխատակիցների կողմից.Ահազանգ
14:59 28/06/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկաններն իրենց անօրինական գործողություններով անհնարին են դարձրել հանցագործության՝ «տաք հետքերով» բացահայտումը
12:08 17/06/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԿալանավորի պնդմամբ՝ ոստիակնները բռնություն են գործադրել իր նկատմամբ՝ տեղեկություններ կորզելու նպատակով

Задержанный скончался в пенитенциарном учреждении после избиения полицейскими – ССС Армении 12/19/2014   11:29  |  Актуальная тема
По материалам, подготовленным в Специальной следственной службе Армении на основании заявления гражданки Тамары Т., возбуждено уголовное дело по части 1-ой статьи 308-ой и части 2-ой статьи 309-ой Уголовного кодекса РА. Об этом сообщается на сайте ССС Армении.
Согласно заявлению гражданки Тамары Т., 6-го августа 2014 года сотрудники Эребунинского отдела Полиции РА, избивая и применяя в отношении него иные формы насилия, доставили его в отдел полиции, где незаконно содержали его в течение одного дня, а затем задержали его.
Помимо этого, после ареста ее мужа сотрудники Уголовно-исполнительного учреждения “Нубарашен” Министерства юстиции Армении не оказали ему соответствующей медицинской помощи, в результате чего 26-ого ноября 2014 года он скончался.