Ամփոփվեց ՀՀ ՊՆ և ԵԱՀԿ 2014թ. երևանյան գրասենյակի համագործակցության ծրագիրը 12/19/2014   11:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 18-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում տեղի ունեցավ ՀՀ ՊՆ և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի 2014թ. համագործակցության ծրագրի ամփոփումը: Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Միջոցառմանը ելույթ ունեցան ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Անդրեյ Սորոկինը,  այդուհետ զեկույցներով հանդես եկան համագործակցող ՀԿ-ների ղեկավարները:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավարը 2014թ. ընթացքում դասընթացներ անցած մասնակիցներին հանձնեցին նաև համապատասխան հավաստագրեր:
Միջոցառման ավարտին Սեյրան Օհանյանը և Անդրեյ Սորոկինը ստորագրեցին ՀՀ ՊՆ և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի միջև համագործակցության 2015թ. ծրագիրը:

Министр обороны Армении и глава ереванского офиса ОБСЕ подвели итоги сотрудничества на 2014 год 12/19/2014   12:18  |  Лента новостей
В административном комплексе министерства обороны Армении в четверг состоялось подведение итогов реализации программы сотрудничества на 2014 год между оборонным ведомством Армении и ереванским офисом ОБСЕ. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РА
На мероприятии выступили министр обороны Армении Сейран Оганян и руководитель ереванского офиса ОБСЕ, посол Андрей Сорокин и главы участвующих в сотрудничестве общественных организаций.
Министр обороны и глава ереванского офиса ОБСЕ вручили сертификаты участникам прошедших в уходящем году обучение. В завершение встречи Сейран Оганян и Андрей Сорокин подписали программу сотрудничества на 2015 год между МО Армении и ереванским офисом ОБСЕ.