Վազգեն Ռշտունին նշանակվեց դատավոր 12/13/2014   15:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ալվարդ Հունանյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանի դատավոր` դադարեցվելով նրա` Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավորի լիազորությունները:
Ռուզաննա Բարսեղյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր՝ դադարեցվելով նրա` Հայաստանի Հանրապետության Արագածոտնի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավորի լիազորությունները:
Վազգեն Ռշտունին նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր:
ՀՀ Նախագահը հրամանագրերն ստորագրելիս ղեկավարվել է Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 11-րդ կետով և հիմք ընդունել Արդարադատության խորհրդի 2014 թվականի դեկտեմբերի 5-ի եզրակացությունները:

Вазген Рштуни назначен на должность судьи Апелляционного уголовного суда Армении 12/13/2014   15:53  |  Лента новостей
Таким образом, полномочия Алвард Унанян на посту судьи суда общей юрисдикции первой инстанции ереванских административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун прекращены в связи с ее назначением судьей Апелляционного гражданского суда Армении.
Полномочия Рузанны Барсегян на посту судьи суда общей юрисдикции первой инстанции Арагацотнской области прекращены в связи с ее назначением на должность судьи Апелляционного уголовного суда.
Вазген Рштуни назначен судьей Апелляционного уголовного суда Армении.
Соответствующие указы глава государства подписал, руководствуясь п. 11 ст. 55 Конституции РА и приняв за основу заключения Совета правосудия от 5 декабря 2014 года.