Պաշտպանության բանակը համարժեք գործողություններ է ձեռնարկում՝ իրադրությունը վերահսկելու համար 12/12/2014   11:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 11-ին և լույս 12-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից արձանագրվել է հրադադարի պահպանման ռեժիմի շուրջ 204 խախտում, որի ընթացքում արձանագրվել է ավելի քան 2200 կրակոց: Մասնավորապես` առաջնագծի արևելյան ուղղությամբ հակառակորդը 82 և 60 մմ ականանետերից կրակել է 24 անգամ:
Ինչպես հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը, հակառակորդը առաջնագծի տարբեր հատվածներում կիրառել է նաև դիպուկահարներ (144 կրակոց), գնդացիրներ (820 կրակոց) և այլ հրաձգային զինատեսակներ:
ՊԲ-ի առաջապահ ստորաբաժանումներն ըստ անհրաժեշտության ձեռնարկել են համարժեք պատասխան գործողություններ և իրադրությունը պահել վերահսկողության տակ:

ВС Азербайджана за минувшую ночь произвели 24 выстрела из минометов. АО НКР держит ситуацию под контролем 12/12/2014   12:11  |  Лента новостей
По оперативным данным Армии обороны, в ночь с 11 на 12 декабря на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано порядка 204 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Согласно информации, за это время по направлению армянских позиций было произведено более 2200 выстрелов. В частности, в восточном направлении передовой линии противник произвел 24 раза выстрела из 82-х и 60-ти миллиметровых минометов.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, противник в различных частях передовой применил также снайперов (144 выстрела), использовал пулеметы (820 выстрелов) и другие виды стрелкового вооружения.
Передовые подразделения Армии обороны по необходимости прибегали к соразмерным ответным действиям и держали ситуацию под контролем.