Իրավագիտության ֆակուլտետ ընդունվելու համար խարդախությամբ գումար հափշտակելու գործով ձերբակալվել է երկու անձ 11/28/2014   18:03  |  Քրեական խրոնիկոն
Իրավագիտության ֆակուլտետ ընդունվելու համար տարբեր պաշտոնատար անձանց կաշառք տալու պատրվակով քաղաքացուց խարդախությամբ գումար հափշտակելու դեպքի առթիվ Քննչական կոմիտեում քննվող քրեական գործի շրջանակներում քիչ առաջ ձերբակալվել է երկու հոգի։
ՀՀ քննչական կոմիետից հաստատեցին «Փաստինֆո»-ի տեղեկությունները՝ նշելով, որ Լեւոն Կիզոկյանը եւ Լավրենտ Քոսյանը ձերբակալվել են ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով նախատեսված արարք, այն է՝ խարդախությամբ առանձնապես խոշոր չափերի գումար հափշտակելու կասկածանքով։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետ ընդունվելու համար տարբեր պաշտոնատար անձանց կաշառք տալու պատրվակով քաղաքացուց խարդախությամբ գումար հափշտակելու դեպքի առթիվ։
Նախապատրաստված նյութերով մասնավորապես պարզվել է, որ տեղեկանալով որդուն ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետ ընդունելու՝ քաղաքացուհու ցանկության մասին՝ տարբեր պաշտոնատար անձանց կաշառք տալու պատրվակով 2014 թվականի մայիս-հունիս ամիսներին նրանից խաբեությամբ ստացել եւ հափշտակել են շուրջ 15.500 ԱՄՆ դոլար։

Два человека арестованы по делу о мошенническом хищении порядка $15.500 за зачисление на юрфак Ереванского госуниверситета 11/28/2014   18:30  |  Криминальная хроника
Два человека арестованы в рамках уголовного дела, возбужденного по факту хищения денег под предлогом дачи взятки должностным лицам за прием на юридический факультет Ереванского государственного университета.
Имеющиеся у ИА “ФактИнфо” сведения подтвердили в СК Армении. В ведомстве также отметили, что Левон Кизокян и Лаврент Косян арестованы по подозрению в совершении деяния, предусмотренного п. 1 ч. 3ст. 178 УК Армении (хищение денежных средств в крупном размере путем мошенничества).
Как уже ранее сообщало “ФактИнфо”, в Главном управлении по особо важным делам Следственного комитета Армении было возбуждено уголовное дело по факту хищения денег под предлогом дачи взятки должностным лицам за прием на юридический факультет Ереванского государственного университета.
По подготовленным материалам было установлено, что злоумышленники, узнав о желании некой гражданки устроить на юридический факультет ЕГУ своего сына, под предлогом дачи взятки различным чиновникам в мае-июне 2014 года заполучили от нее обманным путем и расхитили порядка 15.500 долларов США.