ՔԿ նախագահը Բյուրեղավանի գիշերօթիկ դպրոցի չարաշահումների գործով նախաքննությունը հանձնարարել է ՀԿԳ վարչությանը 11/23/2014   23:30  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Բյուրեղավանի գիշերօթիկ դպրոցում հայտնաբերված չարաշահումների դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով նախաքննություն իրականացնող քննիչը փոխվել է: Ինչպես «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ՀՀ քննչական կոմիտեից, ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանի հանձնարարությամբ` Կոտայքի մարզային քննչական վարչության վարույթից գործը տեղափոխել է հատկապես կարեւոր գործերի քննության գլխավոր վարչություն:
«Քրեական գործով նախաքննությունը շարունակվում է ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում: Քննչական կոմիտեի նախագահի կողմից քննիչին տրվել է հանձնարարություն` ակտիվացնել քրեական գործով ձեռնարկվող քննչական գործողությունները` ապահովելով քննության բազմակողմանիությունը, օբյեկտիվությունն ու լրիվությունը,ինչպես նաեւ  ապացույցների համադրության հիման վրա համապատասխան անձանց գործողություններին տալ համարժեք քրեաիրավական գնահատական, եւ արդյունքների մասին տեղեկացնել նաեւ հանրությանը` հաշվի առնելով քրեական գործի նկատմամբ հասարակական հնչեղությունը », - «Փաստինֆո»-ի թղթակցին տեղեկացրեց ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդականը:
Մեր զրուցակցի փոխանցմամբ` առաջիկայում հանրությանը կտրամադրվի առավել մանրամասն տեղեկատվություն` քննության արդյունքների մասին:
18:29 02/05/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀովիկ Աբրահամյանի որոշմամբ Ֆիլարետ Բերիկյանի նկատմամբ կիրառվել է խիստ նկատողություն

Глава СК Армении поручил расследование дела о злоупотреблениях в школе-интернате Бюрегавана Управлению по особо важным делам 11/24/2014   10:04  |  Актуальная тема
Сменился следователь, осуществлявший предварительное следствие по уголовному делу, возбужденному по факту о злоупотребления в школе-интернате Бюрегаван в Армении. Как сообщили ИА “ФактИнфо”в Следственном комитете Армении, по поручению председателя СК РА Агвана Овсепяна, дело из следственного отдела по Котайкской области передано в Главное управление СК по расследованию особо важных дел для продолжения предварительного следствия.
Глава Следственного комитета поручил следователю активизировать предпринимаемые по делу следственные действия, обеспечив всестороннее, объективное и полное расследование, а также на основе сопоставления доказательств дать соразмерную уголовно-правовую оценку действиям соответствующих лиц и проинформировать общественность о результатах следствия.
По словам собеседника агентства, в ближайшее время общественности будет предоставлена подробная информация о результатах следствия.