ՊՆ առաջին տեղակալը հանդիպել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ 11/22/2014   17:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 22-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ:
Ինչպես հայտնում է ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը, հանդիպման ընթացքում Դավիթ Տոնոյանը Անջեյ Կասպրչիկի խնդրանքով ներկայացրել է Ադրբեջանի ԶՈՒ կողմից խոցված ուղղաթիռի անձնակազմի դիակները անկման վայրից տարհանելու ուղղությամբ ԼՂՀ ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից իրականացված հատուկ գործողությունների մանրամասները, ինչպես նաև հայկական կողմի նշված գործողություններն ապացուցող անհերքելի փաստեր:

Анджею Каспршику представили неопровержимые доказательства проведения карабахскими ВС спецоперации по вывозу тел пилотов сбитого вертолета 11/22/2014   18:33  |  Лента новостей
Первый заместитель министра обороны Армении Давид Тоноян встретился в субботу с Личным представителем Действующего председателя ОБСЕ, послом Анджеем Каспршиком. Об сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении.
"Давид Тоноян по просьбе Анджея Каспршика представил детали осуществленной подразделениями Армии обороны НКР спецоперации по вывозу тел членов экипажа сбитого вооруженными силами Азербайджана вертолета ВВС НКР, а также неопровержимые доказательства проведения вышеуказанной операции”, - говорится в сообщении.