Ըստ զեկուցագրի՝ քննիչը կեղծ փաստաթուղթ է կազմել. ՀՔԾ 11/20/2014   10:29  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում ՀՀ դատախազության Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազի զեկուցագրի հիման վրա նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 314-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցվել է քրեական գործ:
ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջից տեղեկանում ենք, որ ըստ նախապատրաստված նյութերի` ՀՀ քննչական կոմիտեի Էրեբունու քննչական բաժնում հարուցված քրեական գործով նախաքննություն իրականացնող քննիչը, հանդիսանալով պաշտոնատար անձ, անձնական այլ դրդումներով կամ խմբային շահերից ելնելով, կազմել է կեղծ պաշտոնական փաստաթուղթ:

ССС Армении завела уголовное дело по факту подделки следователем документа 11/20/2014   13:50  |  Актуальная тема
На основе материалов, подготовленных прокурором административных районов Эребуни и Нубарашен города Еревана Прокуратуры Республики Армения, в Специальной следственной службе Республики Армения возбуждено уголовное дело по части 1-ой статьи 314-ой Уголовного кодекса Республики Армения. об этом говорится в сообщении, опубликованном на официальном сайте ведомства.
Согласно подготовленным материалам, следователь, осуществляющий предварительное следствие по уголовному делу, возбужденному в следственном отделе Эребуни Следственного комитета Республики Армения, являясь должностным лицом, исходя из иных личных мотивов или групповых интересов, составил фальшивый официальный документ.