Հոգեբուժարան է տեղափոխվել իր կամքին հակառակ, ենթարկվել խոշտանգման. պնդում է քաղաքացին 11/17/2014   10:07  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Քաղաքացի Ջուլետա Ա.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով ՀՀ քրեական օրենսգրքի 119-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, 134-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով և 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասով հարուցվել է քրեական գործ:
ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջը տեղեկացնում է, որ քաղաքացի Ջուլետա Ա.-ն հաղորդում է տվել այն մասին, որ Երևանի Ավանի հոգեբուժական կլինիկայի և ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Մալաթիայի բաժնի աշխատակիցների կողմից իր կամքին հակառակ և բռնության գործադրմամբ ապօրինաբար տեղավորվել է հոգեբուժարան, որտեղ շուրջ մեկ ամիս ապօրինի պահվելու ընթացքում ենթարկվել է խոշտանգման, իսկ բուժանձնակազմն էլ իր նկատմամբ բռնություն է գործադրել:
09:25 21/08/2014  |  ՄամուլԿադրային ջարդ՝ Վարդենիսի տուն-ինտերնատու՞մ. «Ժողովուրդ»
10:15 19/08/2014  |  Մամուլ«Մեղվաբույծին ո՞նց էին բերել դրել բժշկության մեջ». «Հրապարակ»
09:30 15/08/2014  |  Մամուլ«Ժառանգաբար» անցած պաշտոն. «Ժողովուրդ»
16:35 09/08/2014  |  ԱռողջությունՀՀ առողջապահության նախարարն այցելել է Սևանի հոգեբուժական հիվանդանոց
09:02 07/08/2014  |  Մամուլ«Վարդենիսի նյարդահոգեբուժական տուն-ինտերնատ»-ի տնօրենին հեռացրել են աշխատանքից. «Ժողովուրդ»
12:43 15/07/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀոգեբուժական հաստատություններում հիվանդների խնամքը դարձյալ պատշաճ չի կատարվում. Օմբուդսմեն
09:15 02/11/2013  |  Մամուլ«ԺՈՂՈՎՈՒՐԴ»: Հոգեբուժարանում հիվանդին փայտով ծեծել են
13:44 15/01/2013  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՀոգեբուժարաններում բուժվող անձանց կտրամադրվի անվճար իրավաբանական օգնություն

Жительница Еревана утверждает, что ее насильно упрятали в психбольницу и подвергали там пыткам 11/17/2014   13:35  |  Актуальная тема
По материалам, подготовленным в Специальной следственной службе Республики Армения на основе заявления гражданки Джульеты А., возбуждено уголовное дело по ч. 2 ст. 119, п.2 ч 2 ст.134 и ч. 2 ст. 309 Уголовного кодекса Армении.Об этом говорится в сообщении, размещенном на сайте ССС РА.
Гражданка Джульета А. подала заявление, в котором утверждала, что сотрудники Психиатрической клиники Авана города Еревана и полиции отдела Малатия Управления города Еревана вопреки ее воле и с применением насилия незаконно поместили ее в психиатрическую клинику, где ее незаконно удерживали почти на протяжении одного месяца, в течение которого ее подвергали пыткам, а медицинский персонал применял в отношении нее насилие.