Ադրբեջանի գործողությունները ստոր են եւ ապակառուցողական. Նախագահ Բակո Սահակյանը` դեսպան Կասպշիկին 11/17/2014   09:49  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 16-ին ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպշիկին: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնական կայք-էջից:
Հանդիպմանը քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղի եւ Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Անդրադառնալով վերջերս ուսումնավարժական թռիչք իրականացնող Պաշտպանության բանակի ուղղաթիռը խոցելու միջադեպին` Նախագահն Ադրբեջանի գործողություններն անվանել է ստոր եւ ապակառուցողական:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ Ադրբեջանի նման պահվածքը վտանգում է կայունության ու խաղաղության պահպանումը տարածաշրջանում եւ խոչընդոտում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի միջնորդական ջանքերը:
Բակո Սահակյանն կարեւորել է միջազգային հանրության խիստ եւ հասցեագրված գնահատականի անհրաժեշտությունը` միաժամանակ նշելով, որ Ադրբեջանի նման սադրիչ գործողություններն չեն մնալու անպատասխան:
13:37 15/11/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՊատգամավորների համոզմամբ, միջազգային կառույցները ԼՂՀ հարցում վաղուց պիտի խոսքից գործի անցնեին
19:23 13/11/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՍադրանք՝ ուղղված ռազմական գործողությունների էսկալացիայի. եռյակ
18:23 13/11/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀայկական ուղղաթիռը ադրբեջանցիների կողմից խոցելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
17:51 13/11/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Սերժ Սարգսյանը ԼՂՀ-ում հետևել է զորավարժությունների ընթացքին
19:38 12/11/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀայկական ուղղաթիռի կործանումը հակամարտությունը սրելու վտանգ է պարունակում.ԵԱՀԿ
18:00 12/11/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը շարունակում է կրակել ընկած հայկական ուղղաթիռի ուղղությամբ. անձնակազմի վիճակն անհայտ է
19:01 25/08/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյան. Մեր պատասխան գործողությունները ցույց տվեցին Արցախի ԶՈՒ մարտունակության բարձր մակարդակը

Президент НКР Бако Саакян на встрече с послом Анджеем Каспшиком назвал действия Азербайджана подлыми и деструктивными 11/17/2014   10:24  |  Актуальная тема
16 ноября Президент Республики Арцах Бако Саакян принял Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ, посла Анджея Каспшика. Об этом сообщается на официальном сайте главы Нагорно-Карабахской Республики.
На встрече был обсужден ряд вопросов, касающихся ситуации на линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана.
Касаясь инцидента со сбитым вертолетом Армии обороны, осуществлявшего учебно-тренировочный полет, президент назвал действия Азербайджана подлыми и деструктивными. Глава государства отметил, что такое поведение Азербайджана подвергает опасности мир и стабильность в регионе и препятствует посредническим усилиям Минской группы ОБСЕ.
Бако Саакян подчеркнул необходимость жесткой и адресной оценки инцидента со стороны международного сообщества, при этом отметив, что подобные провокационные действия Азербайджана не останутся без ответа.