Ողբերգական ավտովթար Շիրակի մարզում. Վրաստանի քաղաքացիներից 1-ը զոհվել է, 2-ը հիվանդանոցում են. Shamshyan 10/25/2014   12:03  |  Արտակարգ պատահարներ
Shamshyan.com-ի տեղեկացմամբ՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզի քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով:
Հոկտեմբերի 24-ին՝ Ժամը 21:40-ի սահմաններում, Վրաստանի Հանրապետության քաղաքացի, 81-ամյա Ֆիլիպ Ավետիսյանն իր վարած «Վազ 2107» մակնիշի MMN 079 համարանիշի ավտոմեքենայով դուրս է եկել հանդիպակաց երթևեկելի գոտի և բախվել Գյումրի քաղաքի բնակիչ, 35-ամյա Հակոբ Պողոսյանի վարած «Mercedes» մակնիշի 82 PR 082 համարանիշի ավտոմեքենային:
Վթարի հետևանքով «Վազ 2107»-ի վարորդ Ֆ.Ավետիսյանը հիվանդանոց տեղափոխվելու ճանապարհին մահացել է, իսկ նրա ուղևորներ, Վրաստանի քաղաքացիներ 69-ամյա Լարիսա Սահակյանն ու 46-ամյա Նաիրա Սահակյանը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Գյումրիի բժշկական կենտրոն:

Один гражданин Грузии погиб и двое пострадали в ДТП в Ширакской области Армении - Shamshyan 10/25/2014   13:40  |  Чрезвычайное просшествие
В следственном управлении Следственного комитета Армении по Ширакской области возбуждено уголовное дело по признакам ч. 2ст. 242 УК РА. Об этом сообщает Shamshyan.com.
24 октября, около 21.40 по местному времени автомобиль марки “ВАЗ 2107”(г/н MMN 079), за рулем которого находился гражданин Грузии 81-летний Филипп Аветисян, выехал на встречную полосу и столкнулся с “Мерседесом”(г/н 82 PR 082), которым управлял 35-летний Акоп Погосян.
В результате аварии, водитель “семерки” Ф. Аветисян по дороге в больницу скончался, а пострадавшие в ДТП пассажиры: граждане Грузии 69-летняя Лариса Саакян и 46-летняя Наира Саакян с телесными повреждениями были госпитализированы в медцентр города Гюмри.