Փայտով հարվածել է ոստիկանի գլխին, ուշագնաց արել և հափշտակել նրա մոտ գտնվող «Մակարով» տիպի ատրճանակը 10/23/2014   16:26  |  Քրեական խրոնիկոն
Հոկտեմբերի 22-ին՝ ժամը 20:00-ին, ոստիկանության Ապարանի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ նույն օրը՝ ժամը 19:50-ի սահմաններում, հարձակում են գործել պահակետում պահպանություն իրականացնող ոստիկան Վարդան Գևորգյանի  վրա, դանակով սպառնացել, այնուհետև փայտով հարվածել գլխին, ուշագնաց արել և հափշտակել նրա մոտ գտնվող «Մակարով» տիպի ատրճանակը ու դիմել փախուստի: Այս մասին հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել ՀՀ ոստիկանության պետի առաջին տեղակալ Հունան Պողոսյանի գլխավորած օպերատիվ խումբը, որի կազմում՝ նաև ոստիկանության հատուկ նշանակության վարչության ծառայողներ:
Օպերատիվ խումբը, համագործակցելով Դատախազության և ԱԱԾ ծառայողների հետ, պարզել է, որ հարձակում գործողը Արագածոտնի մարզի Քուչակ գյուղի բնակիչ, 1985 թ. ծնված Սևակ Իսպիրյանն է:
Քուչակ գյուղի մերձակա դաշտում իրավապահներին հաջողվել է հայտնաբերել նրան, բայց Իսպիրյանը, կրակոց արձակելով, փախել է գյուղ և թաքնվելով իր տանը՝ սպառնացել տունը շրջապատած ոստիկաններին:
Անցանկալի հետևանքներից խուսափելու նպատակով սկսված և շուրջ 2 ժամ տևած բանակցությունների արդյունքում հաջողվել է Իսպիրյանին համոզել, որ հանձնի զենքը և անձնատուր լինի:

29-летний житель армянского села Кучак напал на полицейского и отобрал у него пистолет 10/23/2014   16:53  |  Криминальная хроника
Нападение на полицейского совершено накануне вечером в Армении.
Как сообщает пресс-служба полиции РА, сигнал о нападении на полицейского Вардана Геворкяна поступил в 19:50. Нападавший угрожал полицейскому ножом, ударил его палкой по голове, а затем, когда тот потерял сознание, забрал у него пистолет Макарова и скрылся.
На место происшествия прибыла опергруппа во главе с первым заместителем начальника полиции Унаном Погосяном.
Выяснилось, что нападение на полицейского совершил 29-летний житель села Кучак Севак Испирян.
Севака Испиряна удалось засечь в поле. Однако сдаваться он отказался: открыв стрельбу из оружия, он убежал в село и забаррикадировался в доме, угрожая полицейским. После двухчасовых переговоров стражам порядка удалось обезвредить Севака Испиряна и убедить его сдаться. Благодаря умелым действиям полицейских, к счастью, никто не пострадал. Возбуждено уголовное дело. Севак Испирян задержан. Ведется расследование.