Նոր մանրամասներ՝ Դոգի ձերբակալման վերաբերյալ 10/22/2014   17:47  |  Քրեական խրոնիկոն
Ինչպես արդեն հաղորդել ենք, երեկ Երեւանում ձերբակալվել է Չարբախի ոստիկանապետի նախկին տեղակալ, «Դոգ» մականունով հայտնի Վարդան Ղուկասյանը: Մեր տեղեկություններով՝ նրան ոստիկանությունից հեռացնելը կապված էր մի շարք աղմկահարույց պատմությունների հետ, որոնցից մեկն էլ ոչ վաղ անցյալում կատարված շորթումն է:
«Փաստինֆո»-ի ունեցած տեղեկություններով` ոստիկանի ձերբակալությունը սերտորեն կապված է ամիսներ առաջ հարուցված մեկ այլ քրեական գործի հետ, որը ևս ժամանակին հասարակության շրջանում լայն արձագանք էր ստացել:
2014թ. հուլիսի 19-ին ոստիկանությունը ձերբակալել էր Հովհաննես Եսայանին, ով մեղադրվում էր շորթում կատարելու մեջ:
Հովհաննես Եսայանը, ներկայանալով որպես լրագրող, Կասկադի հարակից սրճարաններից մեկում հանդիպել էր Աստղիկ Շմավոնյանին և նրանից 1 մլն դրամ էր պահանջել` սպառնալով հակառակ դեպքում վարկաբեկող տեղեկություններ հրապարակել կնոջը պատկանող «Մայամի» հյուրանոցային համալիրի մասին:
Նա հայտնել էր, որ կայքերում լուսանկարներ ու տեսանյութեր կտեղադրի այն մասին, որ Աստղիկ Շմավոնյանը «Մայամիում» մարմնավաճառներին պոռնկությամբ զբաղվելու հնարավորություն է տալիս:
Ի վերջո, որոշ բանակցություններից հետո Հովհաննես Եսայանը համաձայնել էր լռել 500 000 դրամի դիմաց:
Հիմա, փաստորեն, մեզ հասած տեղեկություններով՝ պարզվել է, որ  հիշյալ շորթումը կատարելու հարցում իր դերն է ունեցել հենց Դոգ մականունով ոստիկանը` Վարդան Ղուկասյանը, քանի որ Հովհաննես Եսայանը գործել է հենց նրա դրդմամբ ու կազմակերպմամբ:

Стали известны новые подробности задержания экс-сотрудника полиции Армении Вардана Гукасяна по прозвищу “Дог” 10/22/2014   18:16  |  Криминальная хроника
В Ереване накануне был задержан бывший заместитель главы полиции ереванского административного района Чарбах Вардан Гукасян, известный по прозвищу “Дог”.
По сведениям “ФактИнфо”, арест экс-замглавы полиции Чарбаха тесно связан с возбужденным несколько месяцев назад уголовным делом, которое также вызвало широкий резонанс в обществе.
19 июля 2014 года полиция задержала Оганеса Есаяна, которого обвиняют в вымогательстве.
Оганес Есаян, представившись журналистом, в одном из близлежащих к Каскаду кафе встретился с Астхик Шмавонян и потребовал 1 млн. драмов, в противном случае угрожал обнародовать порочащие сведения о принадлежащем женщине гостиничном комплексе “Майами”.
Он заявил, что разместит в Сети фотоснимки и видеоматериалы, обличающие Астхик Шмавонян в предоставлении возможности представительницам древнейшей профессии заниматься проституцией в “Майами”.
Однако после переговоров Оганес Есаян согласился хранить молчание за 500 тыс. драмов.
По дошедшим до информагентства сведениям, выяснилось, что свою роль в истории с вымогательством сыграл экс-сотрудник полиции Вардан Гукасян по прозвищу “Дог”, поскольку Оганес Есаян действовал по его наущению и указке.