Վիլեն Հակոբյանը հերքում է իր դեմ մահափորձի վարկածը. Եթե ուզեին, իր հարցերն այլ կերպ կլուծեին 10/22/2014   15:11  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Իրականությանը չի համապատասխանում, ինձ հետ ոչ մի կապ չունի»,- «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում պատասխանելով իր դեմ անցած գիշեր կատարված մահափորձի մասին հարցին՝ ասաց բժշկական համալսարանի նախկին ռեկտոր Վիլեն Հակոբյանը և հավելեց. «Դա ոչ թե իմ բնակարանի, այլ դիմացի բնակարանին է եղել, էն էլ ես չգիտեմ դա իրոք ռումբ է եղե՞լ, թե՝ խաղալիք, որ երեխաները խաղացել են»:
Վիլեն Հակոբյանին հայտնեցինք, որ ՀՀ ոստիկանությունն արդեն պաշտոնապես հայտարարել է, որ երեկ` ժամը 22: 20-ին, Օրբելի Եղբայրների փողոցի 33 շենքի 28 բնակարանի պատշգամբի դռան բռնակից կախված կոշիկի մեջ հայտնաբերվածը իրոք «Ֆ-1» տիպի նռնակ և պայթուցիչ է եղել, որը սակրավորի կողմից վնասազերծվել է:
Մեր այս դիտարկմանը նախկին ռեկտորն այպես արձագանքեց. «Ոստիկանությունը հայտնել է, չի հայտնել, ես չգիտեմ, նրանք բոլորը սիրում են էքստրաօրդինար բաներ հրապարակել: Ես կարծում եմ, ոչ թե կարծում եմ, համոզված եմ, որ եթե իսկական ռումբ էլ լինի, դա ինձ հետ ոչ մի կապ չունի, ոչ մի կապ»,- հայտարարեց մեր զրուցակիցը:
Վիլեն Հակոբյանից ճշտեցինք նաև` արդյոք Օրբելի 33 շենքի 28 բնակարանն իրե՞ն է պատկանում: Նա հաստատեց փաստը, բայց և ավելացրեց. «28 բնակարանը իմն է, բայց 28 բնակարանի դիմացինն է եղել, հասկանում եք»:
«Ես իմ կնոջ հետ եմ ապրում: Եթե ես հանցագործ լինեի, ինձ հետ կապված կլիներ, ոչ թե իմ կնոջ հետ»,- ասաց մեր զրուցակիցն ու հավելեց. «Ես ամեն օր՝ ժամը 6:30 րոպեին, տնից դուրս եմ գալիս, գնում եմ ֆիզկուլտուրա անելու: Հետևողները կիմանային, որ ես համարյա ամեն օր` շաբաթվա 4 օրը դուրս եմ գալիս, նրանք իմ հարցերը կլուծեին»:

Экс-ректор Ереванского медуниверситета опровергает версию о готовящемся покушении на него 10/22/2014   15:48  |  Актуальная тема
"Эти сведения не соответствуют действительности и не имеют ко мне никакого отношения", - заявил в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” бывший ректор Ереванского медицинского университета Вилен Акопян, комментируя версию о возможном покушении на него. Он уточнил, что граната была подвешена не к двери его квартиры, а дома напротив и он не уверен, была ли это бомба или игрушка, которой игрались дети.
Как сообщила ранее пресс-служба полиции Армении, накануне поздно вечером в спортивной обуви, висевшей на ручке неиспользуемой входной двери балкона в квартире №28 на ереванской улице Орбели, была действительно обнаружена граната типа “Ф-1” с взрывателем, которая была обезврежена сапером.
В этой связи экс-ректор Ереванского медуниверситета отметил: “Я не знаю сообщила или не сообщила полиция, все они любят публиковать экстраординарные вещи. Я полагаю, нет, я уверен, что, если бы даже это была настоящая бомба, то она не имеет ко мне никакого отношения”.
“Я каждый день в 6.30 выхожу из дому – занимаюсь физкультурой. Те, кто за мной следят, знали бы это и расправились бы со мной”, - сказал он.