Անչափահասին առևանգելու փաստով քրեական գործ է հարուցվել 10/22/2014   13:00  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչության Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ անչափահասին առևանգելու դեպքի առթիվ։
ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի տեղեկացմամբ՝ հոկտեմբերի 19-ին՝ ժամը 20:00-ին, «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ շտապ-օգնության խումբը կենտրոն է տեղափոխել 15-ամյա Խաչատրյանին՝ կապկպված վիճակում։
Ահազանգի հիման վրա նյութերի նախապատրաստման ընթացքում՝ անչափահասը հաղորդում է ներկայացրել, որ  2014թ. հոկտեմբերի 19-ին՝ ժամը 19:00-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Զավարյան փողոցում 4 տղամարդ բռնության գործադրմամբ  իրեն նստեցրել են  մի ավտոմեքենա և տեղափոխել անհայտ ավտոտնակ, որտեղ կապել են ոտքերը, ձեռքերը, աչքերը և բերանը։  Ապա՝ իր և իր հոր հասցեին հնչեցնելով սեռական բնույթի հայհոյանքներ  և սպանության սպառնալիքներ՝  նույն ավտոմեքենայով տեղափոխել են Երևան քաղաքի Տիգրան Մեծի 47 շենքի հարակից տարածք և փախուստի դիմել:
Նկատի ունենալով, որ նախապատրաստված նյութերում առկա են հանցագործության հատկանիշներ մատնանշող բավարար տվյալներ՝ Էրեբունի եւ Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական՝ գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 131-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 4-րդ կետերով։
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։

Возбуждено уголовное дело по факту похищения 15-летней девочки в Ереване 10/22/2014 13:44 | Криминальная хроника
В следственном отделе по административным районам Эребунии и Нубарашен следственного управления СК Армении по г. Ереван возбуждено уголовное дело по факту похищения несовершеннолетней.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, 19 октября, в 20.00 поступил сигнал о том, что в медцентр Эребуни на карете скорой помощи доставили 15-летнюю Хачатрян со связанными руками и ногами.
Дело возбуждено на основании заявления несовершеннолетней. Девочка рассказала, что на улице Заваряна в Ереване четверо незнакомых ей мужчин силой усадили ее в автомобиль и увезли в какой-то гараж, где связали ей ноги, руки, завязали глаза и заклеили ей рот. Похитители нецензурно бранились в ее адрес и в адрес ее отца и угрожали им убийством. После чего вернули ее со связанными руками на проспект Тиграна Меца и скрылись на автомобиле.
С учетом наличия в подготовленных материалах данных, указывающих на признаки состава преступления, в следственном отделе по административным районам Эребунии и Нубарашен возбуждено уголовное дело по пп. 1 и 4 ч. 2ст. 131 УК РА. Предпринимаются необходимые следственные и оперативно-розыскные мероприятия для установления всех обстоятельств инцидента.