Շահեն Հարությունյանը չազատազրկվեց. դատարանը մերժեց դատախազին 10/17/2014   20:01  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Քիչ առաջ դատարանը Շանթ Հարությունյանի որդուն՝ Շահեն Հարությունյանին, դատապարտեց չորս տարվա ազատազրկման, որը, Քրեական օրենսգրքի  70-րդ հոդվածի համաձայն, պայմանականորեն չի կիրառվի:
Հիշեցնենք, որ նա մեղադրվում է 2013 թվականի նոյեմբերի 5-ին Երեւանի կենտրոնում տեղի ունեցած դեպքերի ժամանակ խուլիգանություն կատարելու մեջ։ Դատարանում մեղադրանքը պաշտպանող Գեւորգ Գեւորգյանը միջնորդել էր նրան դատապարտել 5 տարվա ազատազրկան։ Իսկ պաշտպանական կողմը համաձայն չէր մեղադրանքի եւ առաջարկված պատժաչափի հետ՝ գտնելով, որ անչափահասն ընդամենը փորձել է պաշտպանել իր հորը՝ ոստիկանների բռնություններից։
Ինչպես լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց Շ.Հարությունյանի պաշտպան Ինեսսա Պետրոսյանը, իրենք անպայման բողոքարկելու են վճիռը, քանի որ «Շահեն Հարությունյանը խուլիգանություն չէր արել»:
21:07 15/10/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՇանթ Հարությունյանի պաշտպանը հանդես կգա դատաքննությունը վերսկսելու մասին միջնորդությամբ
20:35 08/10/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԲանդայի գործով նախազգուշացվեցին ամբաստանյալից մինչև մեղադրող
19:47 23/09/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԴատավոր Արմեն Վարդապետյանը ինքնաբացարկ է հայտնել. իր, տուժողի և ամբաստանյալի միջև ազգակցական կապ կա
19:35 29/04/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՇանթ Հարությունյան. Այս ամենը պլանավորված է ռուսական ԿԳԲ-ի կողմից
18:11 08/04/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԱռայսօր Շանթ Հարությունյանին ու նրա պաշտպանին չեն տրամադրվել խոստացված 10 հատորները

Несовершеннолетний сын Шанта Арутюнянa приговорен к 4 годам заключения условно 10/17/2014 20:28 | Актуальная тема
Суд в Ереване приговорил сына Шанта Арутюняна к 4 годам лишения свободы, однако наказание в соответствие со ст. 70 Уголовного кодекса РА условно не будет применяться.
Напомним, что Шаген Арутюнян обвинялся в хулиганстве во время событий, имевших место 5 ноября 2013 года в центре Еревана. Прокурор Геворк Геворк Геворкян, поддерживающий в суде обвинение, ходатайствовал приговорить его к 5 годам заключения. В свою очередь сторона защита выразила несогласие с обвинением и предложенным наказанием. По мнению защиты, несовершеннолетний Ш. Арутюнян всего лишь защищал отца от полицейских.
Как сообщила в беседе с журналистами адвокат Ш. Арутюняна Инесса Петросян, они в обязательном порядке обжалуют приговор, поскольку “Шаген Арутюнян не совершал хулиганских действий”.