Ռուբիկ Հակոբյան. Հանրապետական հանրահավաքում, անշուշտ, քաղաքական պահանջ դրվելու է 10/03/2014   12:10  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Շատ հստակ է, որ իշխանությունը բաց նյարդերով է արձագանքում եռյակի հանրահավաքներին: Այս մասին ճեպազրույցում հայտնեց Ազգային ժողովի «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբիկ Հակոբյանը:
Ըստ նրա՝ չնայած իշխանությունների, օրինակ, Հրազդանում, Սիսիանում, հանրահավաքները ձախողելու փորձերին՝ ակնհայտ է, որ ժողովուրդը դրել է «ռեալ իշխանափոխության հարց»:
«Մի բան հստակ է, որ իշխանությունը` անկախ նրանից, որ մամուլով փորձում է ցույց տալ, որ ինքն անտարբեր է հանրահավաքների նկատմամբ, բայց պարզ զգացվում է, որ շատ մտահոգված է և ուզում է իր վարչական ռեսուրսներով խանգարել, ձախողել մեր հանրահավաքները»,-հայտարարեց Ռ.Հակոբյանը:
Նա հայտնեց, որ Երևանում հոկտեմբերի 10-ի անցկացվելիք հանրապետական հանրահավաքի օրակարգն առաջիկայում վերջնական տեսքի կբերվի:
Օրակարգում իշխանություններին քառյակի հայտարարությամբ ներկայացված պահանջների կատարման գնահատականն է: Արդյունքներն արդեն ամփոփված են: Կներկայացվի նաև սահմանադրական բարեփոխումների վերաբերյալ եռյակի տեսակետը:
Քննարկման փուլում է նաև հանրահավաքին երեք քաղաքական ուժերի` «Բարգավաճ Հայաստան»-ի, «Հայ ազգային կոնգրես»-ի, «Ժառանգության», առաջնորդների մասնակցության հարցը:

Рубен Акопян: “Тройка” выдвинет политические требования на предстоящем митинге в Ереване 10/03/2014 14:18 | Актуальная тема
Несмотря на то, власти в прессе пытаются показать, что безразличны к митингам, однако ясно ощущается их обеспокоенность и желание с помощью административного ресурса помешать акциям протеста. Такое мнение в ходе брифинга в НС РА выразил руководитель парламентской фракции “Наследие” Рубен Акопян.
Он проинформировал, что в ближайшее время они обсудят и составят единую повестку намеченного в Ереване на 10 октября митинга, куда войдут и политические требования.
На повестке - оценка выполнения изложенных ‘четверкой” непровластных фракций парламента Армении требований к властям, и мнение “тройки” о проведении конституционной реформы в стране.
Рубен Акопян сообщил, что вопрос об участии лидеров трех партий –“Процветающей Армении”, “Армянского национального конгресса”и”Наследия” в митинге, пока находится на стадии обсуждения.