Կաշառքի համար մեղադրվող ՔԿԱԳ բաժնի պետը կալանավորվել է 09/29/2014   15:20  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Սևանի քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման բաժնի պետ Մանուշ Կիրակոսյանի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրեց ՀՀ ԱԱԾ  մամուլի քարտուղար Արծվին Բաղրամյանը:
Հիշեցնենք՝ Մանուշ Կիրակոսյանը ԱԱԾ մարմինների կողմից ձերբակալվել էր սեպտեմբերի 23-ին՝ իր աշխատավայրում կաշառք ստանալու պահին:
Կաշառք ստանալու դեպքով ԱԱԾ քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետի հատկանիշներով:
Ըստ գործի նյութերի՝ Երևան քաղաքի բնակիչ Ռ.Իսկանդարյանը, խնդիրներ ունենալով Ռուսաստանի Դաշնության միգրացիոն օրենքի հետ, դիմել էր Մանուշ Կիրակոսյանին, որպեսզի վերջինն իրեն ամուսնության կեղծ վկայական տրամադրի, ինչի արդյունքում ինքը կկարողանա փոխել ազգանունը, ստանալ նոր անձնական տվյալներով նոր անձնագիր և արդեն նոր փաստաթղթերով հնարավորություն կստանա կրկին մեկնել ՌԴ:
Մանուշ Կիրակոսյանն էլ համաձայնել էր առանց համապատասխան փաստաթղթային հիմքերի և ձևակերպումների, ամուսնության կեղծ վկայական տրամադրել 500 ԱՄՆ դոլար գումարի դիմաց:

Начальник Севанского отдела ЗАГСа взята под стражу по обвинению во взяточничестве 09/29/2014 16:06 | Актуальная тема
В отношении начальника Севанского отдела ЗАГСа Мануш Киракосян избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Об этом ИА “ФактИнфо” сообщил пресс-секретарь Службы нацбезопасности РА Арцвин Баграмян.
Напомним, Мануш Айказовна Киракосян 23сентября была задержана в своем кабинете сотрудниками СНБ в момент получения взятки.
По факту получения взятки в следственном управлении СНБ Армении возбуждено уголовное дело по признакам п. 3 ч. 3 ст. 311 (Получение должностным лицом взятки в крупном размере) УК Армении.
Согласно материалам дела, житель Еревана Р.Искандарян, у которого возникли проблемы по линии миграционного законодательства РФ, обратился к М.Киракосян, которая выразила готовность за плату в $500 без соответствующих обоснований и формулировок выдать фальшивое свидетельство о браке, добавив, что на его основе можно получить другую фамилию, паспорт и возможность повторного выезда в Россию.