Սևանի քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման բաժնի պետը ձերբակալվել է 09/24/2014   23:30  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Սույն թվականի սեպտեմբերի 23-ին ՀՀ Ազգային անվտանգության մարմինների կողմից իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում կաշառք ստանալու պահին ձերբակալվել է ՀՀ Արդարադատության նախարարության Գեղարքունիքի մարզի, Սևան քաղաքի քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման բաժնի պետ Մանուշ Հայկազի Կիրակոսյանը:
ԱԱԾ Մամուլի կենտրոնի տեղեկացմամբ՝ պարզվել է, որ Երևան քաղաքի բնակիչ Ռ.Իսկանդարյանը խնդիրներ ունենալով Ռուսաստանի Դաշնության միգրացիոն օրենքի հետ, դիմել է Մ. Կիրակոսյանին, ով պատրաստակամություն է հայտնել 500 ԱՄՆ դոլար գումարի դիմաց, առանց համապատասխան փաստաթղթային հիմքերի և ձևակերպումների, տրամադրել ամուսնության կեղծ վկայական, հավելելով, որ դրա հիման վրա նա կարող է կրել այլ ազգանուն, դրանով ստանալ անձնագիր և հնարավորություն ունենալ կրկին մեկնել Ռուսաստանի Դաշնություն:
Կաշառք ստանալու դեպքով ՀՀ ԿԱ ԱԱԾ քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետի հատկանիշներով, կատարվում է նախաքննություն:

Начальник Севанского отдела ЗАГСа задержана при получении взятки 09/25/2014   09:15  |  Актуальная тема
В результате оперативно-розыскных мероприятий, предпринятых 23 сентября органами национальной безопасности Армении, в момент получения взятки была задержана начальник Севанского отдела ЗАГСа Мануш Айказовна Киракосян. Об этом сообщает пресс-служба Службы Нацбезопасности.
По данным искточника, выяснилось, что житель Еревана Р.Искандарян, у которого возникли проблемы по линии миграционного законодательства РФ, обратился к М.Киракосян, которая выразила готовность за плату в $500 без соответствующих обоснований и формулировок выдать фальшивое свидетельство о браке, добавив, что на его основе можно получить другую фамилию, паспорт и возможность повторного выезда в Россию.
По факту получения взятки в следственном управлении СНБ Армении возбуждено уголовное дело по признакам п. 3 ч. 3 ст. 311 (Получение должностным лицом взятки в крупном размере) УК Армении. Ведется расследование.