Սերոբ Տեր-Պողոսյանի մահվան հանգամանքները կպարզի փորձաքննությունը 09/22/2014   10:28  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՍերոբՏեր-Պողոսյանի մահվան հանգամանքները պարզելու համար նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրեց ՀՀ ԱՆ Քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնի պետ Գոռ Ղլեչյանը:
Նա նշեց, որ «Հրազդան» ՔԿՀ դատապարտյալ Սերոբ Տեր-Պողոսյանը մահացել է երեկ «Նաիրի» բժշկական կենտրոնում` ժամը 09:05-ին:
«Նա հիվանդանոց էր տեղափոխվել օգոստոսի 21-ին՝ հերթական քիմիաթերապիայի կուրսն անցնելու նպատակով»,- հայտնեց Գոռ Ղլեչյանը:
Հիշեցնենք` «Ախթալայի լեռնահարստացման կոմբինատի» սեփականատեր, ամերիկահայ գործարար Սերոբ Տեր-Պողոսյանը 2012թ նոյեմբերի 17-ին Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի  որոշմամբ դատապարտվել էր 15 տարվա ազատազրկման:
Նա երկարատեւ ազատազրկման էր դատապարտվել մանկապղծության համար: Ըստ մեղադրանքի` գործարարը շուրջ մեկ տասնյակ անչափահասների նկատմամբ սեքսուալ բնույթի գործողություններ էր կատարել և այդ ամենը տեսանկարահանել:

Назначена судмедэкспертиза для установления обстоятельств смерти осужденного за педофилию владельца "Ахталинского Гок" Сероба Тер-Погосяна 09/22/2014   10:57  |  Актуальная тема
Для установления обстоятельств смерти осужденного по обвинению в совращении несовершеннолетних Сероба Тер-Погосяна назначена судебно-медицинская экспертиза. Об этом ИА “ФактИнфо” сообщил начальник отдела по связям с общественностью Уголовно-исполнительного управления Минюста РА Гор Глечян.
Он проинформировал, что заключенный УИУ “Раздан” Сероб Тер-Погосян скончался накануне утром в медцентре “Наири”.
Он был госпитализирован в больницу 21 августа для прохождения очередного курса химиотерапии.
Напомним, что владелец “Ахталинского горно-обогатительного комбината”, американский предприниматель армянского происхождения Сероб Тер-Погосян приговором суда общей юрисдикции Лорийской области от 17 ноября 2012 года был осужден на 15 лет лишения свободы.
Его обвиняли в педофилии. Согласно материалам дела, бизнесмен совершил действия сексуального характера в отношении десятка несовершеннолетних и все это снимал на видеокамеру.