Հայտնի են ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալների անունները 09/12/2014   20:32  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հրամանագիր է ստորագրել՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալներ նշանակելու մասին: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ Նախագահի պաշտոնական կայք-էջից:
Ըստ այդմ, Քննչական կոմիտեի տեղակալ է նշանակվել Արամ Թամազյանը, ով Նախագահի նույն օրվա մեկ այլ հրամանագրով,սեփական դիմումի համաձայն՝ ազատվել է ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալի պաշտոնից:
Քննչական նորաստեղծ մարմնի ղեկավարի տեղակալ է նշանակվել Արմեն Հարությունյանը, ով միաժամանակ զբաղեցնելու է Կոմիտեի Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության պետի պաշտոնը: Նա ՀՀ Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով ազատվել է ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության պետի պաշտոնից:
Քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալներ են նշանակվել Վահագն Հարությունյանը, ով միաժամանակ զբաղեցնելու է Հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության պետի պաշտոնը, և իրավաբանական գիտությունների դոկտոր Արթուր Ղամբարյանը:
09:15 22/07/2014  |  ՄամուլՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալների թեկնածուներ դեռ չկան. «Ժողովուրդ»

Стали известны имена заместителей председателя Следственного комитета Армении 09/13/2014   09:15  |  Актуальная тема
Президент Армении Серж Саргсян в пятницу, 12 сентября, назначил заместителей председателя Следственного комитета Армении. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Указом президента Армении Арам Тамазян освобожден с поста заместителя генерального прокурора Армении. Еще одним указом главы государства А. Тамазян назначен заместителем председателя Следственного комитета РА.
Заместителем председателя недавно созданного Следственного органа назначен также Армен Арутюнян, который одновременно будет занимать пост начальника Главного военного следственного управления. Другим указом президента А. Арутюнян освобожден от должности начальника следственной службы Министерства обороны Армении.
Заместителями главы СК РА назначены также Ваагн Арутюнян, который одновременно будет занимать должность начальника Главного управления по расследованию особо важных дел, и доктор юридических наук Артур Гамбарян.