Բնապահպանության նախարարը մոտ 100 փորձագետի հեռացրել է աշխատանքից. «Ժողովուրդ» 09/05/2014   09:25  |  Մամուլ
«Ժողովուրդ»-տեղեկություններով՝ Բնապահպանության նախարար Արամայիս Գրիգորյանը մոտ 100-ից ավելի փորձագետի է հեռացրել աշխատանքից:
Լրատվամիջոցը նաև նշում է, որ իրենց տեղեկություններով՝ նախկին նախարարը նրանց նշանակած է եղել՝ ամենուր վերահսկողություն իրականացնելու նպատակով:
Ու քանի որ գործադիր մարմնի աշխատակիցներն աշխատանքի են նշանակվում քաղծառայության քննությունների միջոցով, ուստի՝ Ա.Հարությունյանը նրանց ձևակերպել է որպես փորձագետ:
Թերթը Արամայիս Գրիգորյանից հետաքրքրվել է՝ արդյոք փորձագետների ազատումներ եղե՞լ են: Ի պատասխան՝ նախարարը չի հերքել, բայց նշել է, որ ստուգ թիվը չի հիշում, թե քանիսին է աշխատանքից հեռացրել:

“Жоговурд”: Министр охраны природы Армении уволил более 100 экспертов 09/05/2014   11:34  |  Пресса
По сведениям газеты “Жоговурд”, министр охраны природы Армении Арамаис Григорян уволил более 100 экспертов.
По информации издания, экс-министр назначил этих экспертов с тем, чтобы осуществлять повсюду контроль.
Поскольку сотрудники исполнительного органа назначаются посредством сдачи экзаменов для поступления на гражданскую службу, то А.Арутюнян оформил их как экспертов”, - пишет газета.
Накануне корреспондент газеты “Жоховурд” попытался уточнить у министра А.Григоряна, имели ли место увольнения. В ответ министр не опроверг эти сведения, однако точной цифры не указал, сославшись на то, что не помнит.