Մարտական դիրքում զինվորի մահվան գործով ձերբակալվել է մեկ այլ շարքային 08/30/2014   13:16  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
2014թ. օգոստոսի 28-ին ՀՀ ՊՆ N զորամասի մարտական դիրքերից մեկում պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Վլադիմիր Ալեքսանի Հայրապետյանի մահվան փաստի առթիվ հարուցված քրեական գործով ձերբակալվել է ժամկետային զինծառայող Սիմոն Մկրտչյանը։ Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից՝ նշելով, որ նա կասկածվում է 365-րդ հոդվածի 3-րդ մասով նախատեսված հանցագործություն կատարելու մեջ (մարտական հերթապահություն կամ մարտական ծառայություն կրելու կանոնները խախտելը՝ որն առաջացրել է ծանր հետևանքներ)։
Ավելի վաղ, «Փաստինֆո»-ն տեղեկացրել էր, որ մարտական դիրքերից մեկում հայտնաբերվել է շարքային Վլադիմիր Հայրապետյանի դին՝ գլխի ճակատային շրջանում ստացած հրազենային գնդակային թափանցող մահացու մարմնական վնասվածքով:

По делу о гибели солдата-срочника ВС Армении Владимира Айрапетяна задержан его сослуживец 08/30/2014   13:31  |  Актуальная тема
В рамках уголовного дела, возбужденного по факту гибели 28 августа 2014г.на одном из боевых постов N-ской воинской части МО Армении солдата-срочника, рядового Владимира Айрапетяна, по подозрению в совершении преступления, предусмотренного ч. 3ст. 365 УК РА(“нарушение правил несения боевого дежурства или боевой службы, повлекшее тяжелые последствия”) задержан солдат срочной службы Симон Мкртчян. Об этом сообщает Министерство обороны Армении.
Как уже ранее сообщало ИА “Фактинфо”, Владимир Айрапетян был найден мертвым с огнестрельным сквозным ранением в голову.