Թումանյան-Խանջյան փողոցների խաչմերուկի կրակոցների դեպքով կա ձերբակալված 08/30/2014   10:39  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նախօրեին Խանջյան-Թումանյան փողոցների խաչմերուկում հնչած կրակոցների կապակցությամբ Ոստիկանությունը հաղորդագրոթւթյուն է տարածել:
Ըստ այդմ, օգոստոսի 29-ին՝ ժամը 20:20-ին, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ ծնկի շրջանի հրազենային վնասվածքով շտապօգնության խումբը Թումանյան և Խանջյան փողոցների խաչմերուկից իրենց մոտ բուժօգնության է տեղափոխել 1963 թ. ծնված Սուրեն Ի.-ին:
Նա հիվանդանոցում հայտարարել է, որ նշված վայրում պատահական ավտոմեքենայից կրակել են ոտքին:
Ոոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր, Երևան քաղաքի վարչությունների, Կենտրոնականի և քննչական բաժինների ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-քննչական համատեղ միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ Թումանյան փողոցի թիվ 6/2 հասցեում գործող մի ՍՊԸ գրասենյակում Սուրեն Ի.-ին իր «Բերետա BER-237755» տիպի 9 մմ տրամաչափի ատրճանակից կրակել և վնասվածքը պատճառել է 1961 թ. ծնված Արսեն Ա.-ն, որն անցկացված բացատրական աշխատանքների շնորհիվ` օգոստոսի 30-ին, ժամը 00.55-ին, ներկայացել է ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչություն:
Ատրճանակն առգրավվել և ուղարկվել է փորձաքննության: Նշանակվել են փորձաքննություններ:
Արսեն Ա.-ն ձերբակալված է:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ, հղում անելով «Shamshyan.com»-ին, տեղեկացրել էինք, որ նախօրեին՝ ժամը 21:00-ի սահմաններում, Երեւան քաղաքի Խանջյան-Թումանյան փողոցների խաչմերուկում կրակոցներ էին հնչել, որի հետեւանքով  հրազենային վնասվածքով մեկ հոգի տեղափոխվել էր հիվանդանոց:

В деле о стрельбе на пересечении улиц Ханджяна и Туманяна в Ереване появился задержанный 08/30/2014   11:00  |  Актуальная тема
Полиция распространила заявление по поводу выстрелов, прогремевших накануне на пересечении улиц Ханджяна и Туманяна в Ереване.
“29 августа, в 20.20 в Центральный отдел полиции поступил звонок из медцентра“Святой Григорий Просветитель”. Звонивший сообщил, что карета “скорой помощи” доставила к ним Сурена И.(1963г.р.) с огнестрельным ранением в колено.
Пострадавший рассказал, что в результате стрельбы из автомобиля ему случайно прострелили ногу.
В результате предпринятых сотрудниками полиции оперативно-следственных мероприятий выяснилось, что инцидент произошел в офисе одного из учреждений, действующих по адресу Туманяна 6/2: в Сурена А. стрелял Арсен А.(1961 г.р.).Выстрел был произведен из пистолета “Берета BER-237755” калибра 9 мм. Арсен А. благодаря проведенным разъяснительным работам сдался полиции.
Пистолет изъят и направлен на экспертизу.
Арсен А. задержан.
Напомним, ранее на сайте «Shamshyan.com» сообщалось о том, что накануне вечером на пересечении улиц Ханджяна и Туманяна в Ереване раздались выстрелы.
По предварительным данным, один человек с огнестрельным ранением был госпитализирован в больницу.
Как сообщал источник, на место происшествия прибыла оперативная следственная группа, которая проводит оперативно-следственные мероприятия на территории действующего в здании по адресу Туманяна 6 элитного салона по прокату автомобилей.