Գյումրիի Մանկավարժական ինստիտուտի ռեկտորի եղբոր սպանության գործով քրեական գործ է հարուցվել՝ երկու հոդվածի հատկանիշներով (Տեսանյութ) 07/25/2014   11:22  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Գյումրիի պետական Մանկավարժական ինստիտուտի ռեկտոր Վարդևան Գրիգորյանի եղբոր՝ Հարություն Գրիգորյանի սպանության փաստով քրեական գործ է հարուցվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի առաջին մասով և 235-րդ հոդվածի առաջին մասով՝ սպանություն և ապօրինի կերպով զենք ձեռք բերելը: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի ու լրատվության վարչությունից:
Նախօրեին՝ ժամը 16:00-ի սահմանում, Գետք համայնքի չօգտագործվող ֆերմաներից մեկի տարածքում գտել էին Հարություն Գրիգորյանի դին՝ հրազենային վնասվածքով։
21:39 24/07/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀրազենից սպանվել է Գյումրիի Մանկավարժական ինստիտուտի ռեկտորի եղբայրը.News
15:12 14/01/2014  |  Միջազգային լրահոսՈստիկանները կապ ունեն սպանության 12 դեպքերի հետ
12:12 13/01/2014  |  Միջազգային լրահոսՍպանություն՝ շախմատ խաղալու ժամանակ
11:46 12/01/2014  |  Միջազգային լրահոսՍպանվել է Լիբիայի արդյունաբերության նախարարի տեղակալը
14:47 09/01/2014  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանի Քննչական կոմիտեն ավարտել է հայազգի «հրաշագործի» նկատմամբ քրգործի քննությունը

По факту убийства брата ректора Гюмрийского педагогического университета возбуждено уголовное дело (ВИДЕО) 07/25/2014   11:36  |  Актуальная тема
По факту убийства брата ректора Гюмрийского государственного педагогического университета Вардевана Григоряна - Арутюна Григоряна возбуждено уголовное дело по ч. 1ст.104 (“убийство” и ч. 1ст. 235 УК РА (“незаконное приобретение оружия”).Об этом корреспонденту “Фактинфо” сообщили в пресс-службе полиции Армении.
Тело Арутюна Григоряна с огнестрельным ранением было найдено 24 июля, около 16.00 на территории одной из неэксплуатируемых ферм общины Гетк Ширакской области.