Ռուսաստանի Քննչական կոմիտեն ավարտել է հայազգի «հրաշագործի» նկատմամբ քրգործի քննությունը 01/09/2014   14:47  |  Միջազգային լրահոս
Մոսկվացի քննիչներն ավարտել են երեք կանանց սպանության մեջ մեղադրվող Գեորգի Մարտիրոսյանի նկատմամբ քրեական գործի քննությունը: Սպանվածների վստահությունը Գ.Մարտիրոսյանը շահել է՝ ներկայանալով որպես հրաշագործ: Այս մասին հայտնում է ռուսական «Ինտերֆաքս»-ը:
Ինչպես տեղեկացրել են Ռուսաստանի Քննչական կոմիտեից, քրեական գործն ուղարկված է մեղադրական եզրակացության հաստատմանը, որից հետո այն ըստ էության քննելու նպատակով կուղարկվի դատարան:
Մարտիրոսյանը մեղադրվում է երկու և ավելի անձանց սպանության, ավազակության և թմրամիջոցների անօրինական շրջանառության մեջ:
Քննության վարկածով՝ Մարտիրոսյանը համացանցում կայք էր վարում, որտեղ գովազդում էր իր ծառայությունները: Նա նախապես շահում էր հաճախորդների վստահությունը, հետաքրքրվում նրանց ունեցած դրամական միջոցներով, այցելում  նրանց բնակարաններ, գնահատում իրավիճակը:
Մարտիրոսյանը բնակարաններ այցելելիս կանանց բաժակների մեջ հերոին էր լցնում, ինչից հետո, օգտվելով նրանց անօգնական վիճակից, ներարկում թմրամիջոցի մահացու չափաբաժին: Այս կերպ տղամարդն ավելի քան 6,5 մլն ռուբլի և  ոսկերչական իրեր է հափշտակել:
Ըստ Քննչական կոմիտեի՝ սպանվածներից  մեկը Նիժնի Նովգորոդից 21-ամյա ֆոտոմոդել էր, ով պատրաստվում էր ավտոմեքենա գնել: Երկրորդ դեպքում սպանվել էին 38-ամյա մի կին և նրա 21-ամյա աղջիկը, ովքեր Մոսկվա էին ժամանել Կրասնոդարից և պատրաստվում էին բնակարան ձեռք բերել:
Էքստրասենս Մարտիրոսյանը, դեռեւս իր նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումն ընտրելու դատական նիստի ժամանակ հայտարարել էր, որ չի ընդունում առաջադրված մեղադրանքը եւ որ իր նկատմամբ ճնշումներ են կիրառվել։
12:04 14/12/2013  |  Միջազգային լրահոսԿոլորադո նահանգի դպրոցներից մեկում աշակերտը կրակահերթ է բացել, ապա՝ ինքնասպան եղել

В Москве завершено следствие по делу "мага" Георгия Мартиросяна, обвиняемого в убийствах доверчивых женщин 01/09/2014   15:10  |  Международные новости
Московские следователи завершили расследование уголовного дела в отношении Георгия Мартиросяна, обвиняемого в убийствах трех женщин, к которым он входил в доверие под видом мага, сообщает агентство “Интерфакс”.
Как сообщили в СКР, уголовное дело направлено для утверждения обвинительного заключения и последующей передачи в суд для рассмотрения по существу.
Мартиросян обвиняется в убийстве двух и более лиц, разбое и незаконном обороте наркотиков.
По версии следствия, Мартиросян вел сайт в сети Интернет, где рекламировал свои услуги. Предварительно он входил в доверие к клиентам, расспрашивал о количестве денег, бывал у них дома, оценивая обстановку. Мартиросян приходил в квартиру, подсыпал женщинам в напитки героин, после чего, пользуясь их беспомощным состоянием, вводил смертельную дозу наркотика. Таким образом мужчина похитил более 6,5 млн рублей, а также ювелирные изделия.
Одна из убитых - 21-летняя фотомодель из Нижнего Новгорода, собиравшаяся приобрести автомобиль. Во втором случае были убиты 38-летняя женщина и ее 21-летняя дочь, которые приехали в Москву из Краснодара и собирались приобрести здесь собственное жилье, сообщили в СКР.