Լատվիա-Հայաստան՝ սեպտեմբերի 3-ին 07/22/2014   12:23  |  Մարզական
Լատվիայի եւ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիաները պայմանավորվել են ընկերական հանդիպում անցկացնել երկու երկրների ազգային հավաքականների միջեւ:
Խաղը, ինչպես տեղեկացնում է ՀՖՖ պաշտոնական կայքը, տեղի է ունենալու սեպտեմբերի 3-ին Լատվիայում: Հանդիպման անցկացման կոնկրետ վայրը, ժամը, ինչպեսեւ տոմսերի հետ կապված տեղեկությունները կհաղորդվեն ավելի ուշ:
Դա կլինի Հայաստանի հավաքականի վերջին փորձամրցումը «Եվրո-2016»-ի որակավորման փուլի՝ սեպտեմբերի 7-ին կայանալիք Դանիա-Հայաստան հանդիպումից առաջ:
Այս հավաքականները նախկինում հանդիպել են ընդամենը մեկ անգամ՝ 2009 թ. փետրվարի 11-ին Կիպրոսի մրցաշարում

Сборная Армении по футболу в сентябре проведет товарищескую игру с латвийцами 07/22/2014 13:50 | Спорт
Футбольные сборные Армении и Латвии договорились 3-го сентября провести товарищеский матч, сообщает сайт Федерация футбола Армении.
Игра состоится 3 сентября на поле соперника. Подробности предстоящей встречи будут представлены пресс-службой ФФА позднее.
Этот матч станет для армянской команды последним перед запланированным на 7 сентября матчем с датчанами в рамках квалификационного раунда чемпионата Европы 2016-го года. Сборные Армении и Латвии встречались лишь однажды. Матч, который состоялся в феврале 2009г. и завершился сухой ничьей.