Երևանում անհայտ անձանց կողմից դաժան ծեծի է ենթարկվել հանցագործ աշխարհում հայտնի Զուբը. վերջինս վերակենդանացման բաժանմունքում է. Shamshyan 07/22/2014   17:40  |  Արտակարգ պատահարներ
Shamshyan.com-ի տեղեկացմամբ՝ այսօր՝ հուլիսի 22-ի կեսգիշերին, անհայտ անձինք Արտաշիսյան 41 շենքի բակում դաժան ծեծի են ենթարկել Ա. Բաբիկյանին, ով «գլխի սալջարդ-վերքեր», «գանգուղեղի ցնցում», «նախաբազկի սալջարդ-վերքեր» և «հիշողության կորուստ» ախտորոշմամբ տեղափոխվել է «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն:
Հիվանդանոց մեկնած ոստիկանության Շենգավիթի բաժնի օպերատիվ քննչական խումբը պարզել է, որ Ա.Բաբիկյանը գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում և, ըստ բժշկի հայտարարության, ի վիճակի չէ խոսելու:
Ծեծի ենթարկվածի թաղամասում մի քանի հոգի ասել են, որ գիշերը, երբ Արմանը տուն է գնալիս եղել, մի քանի հոգի հարձակվել են նրա վրա: Ըստ նրանց պատմածի՝ ծեծը կազմակերպել է Երևանի ավագանու անդամ Դավիթ Սեդրակյանը, ով ԱԺ պատգամավոր Մհեր Սեդրակյանի տղան է:
Լրատվամիջոցը միաժամանակ հայտնում է նաև, որ հիվանդանոցի մոտ հավաքված մի քանի երիտասարդներ, ովքեր ներկայացան Արմանի մտերիմներ և բարեկամներ, ասում էին, որ թաղամասում դիտմամբ լուրեր են տարածում, որ ծեծը կազմակերպել է Դավիթ Սեդրակյանը: Նրանք նաև ասել են, որ եթե օրեր առաջ Շենգավիթ վարչական շրջանում հայտնի դեպքին ոստիկաններն օպերատիվորեն արձագանքեին և մեղավորներին հայտնաբերեին ու պատժեին, ապա այսօր Արմանը, ով ավելի շատ հայտնի է «Զուբ» մականվամբ, ծեծի չէր ենթարկվի:

Shamshyan: В Ереване жестоко избит Арман Бабикян, известный в криминальном мире по кличке “Зуб” 07/22/2014   18:06  |  Чрезвычайное просшествие
В полночь 22 июля неизвестные во дворе дома по улице Арташисяна 41 учинили жестокое избиение над А. Бабикяном, который с травмами различной степени тяжести был госпитализирован в больницу. Об этом сообщает Shamshyan.com.
Прибывшая в медцентр опергруппа выяснила, что А. Бабикян находится в реанимации, и, по словам врача, не в состоянии давать показания.
Жители двора, где был избит мужчина, поведали, что когда Арман шел домой, несколько человек напали на него. По их рассказам, избиение организовал член Совета старейшин Еревана Давид Седракян, который является сыном депутата Мгера Седракяна.
СМИ также сообщает, что собравшиеся у здания больницы молодые люди, которые представились как близкие и родственники Армана, заявили, что в квартале умышленно распускают слухи о том, что избиение организовал Давид Седракян. Они также рассказали, что если бы полицейские оперативно отреагировали бы на известный инцидент, имевший место недавно в ереванском административном районе Шенгавит, и нашли бы и наказали виновных, то сегодня Арман, который более известен по прозвищу “Зуб”, не подвергся бы избиению.