«Boeing-777»-ին կործանել է անջատողականների կողմից վերահսկվող տարածքից արձակված հրթիռը. Օբամա 07/19/2014   01:11  |  Միջազգային լրահոս
ԱՄՆ Նախագահ Բարաք Օբաման հայտարարել է, որ մալազիական ավիաուղիների «Boeing-777»-ի կործանվելու պատճարը եղել է հրթիռը` արձակված անջատողականների կողմից վերահսկվող տարածքից:
BBC-ի փոխանցմամբ, Վաշինգտոնում տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ժամանակ Օբաման կատարվածը որակել է «սկանդալ` աներեւակայելի չափերի» եւ վստահեցրել, որ անձամբ հետամուտ է լինելու, որպեսզի իրականությունը պարզվի:
Նա նաեւ հիշեցրել է, որ անջատողականներն Ուկրաինայի արեւելքում նախկինում եւս  խփել են ինքնաթիռներ` նշելով, որ նրանք օգնություն են ստանում Ռուսաստանից:
00:30 19/07/2014  |  Միջազգային լրահոսՎթարի ենթարկված «Boeing-777» ինքնաթիռում եղել է 85 երեխա
00:05 19/07/2014  |  Միջազգային լրահոս «Boeing-777» ինքնաթիռը խփվել է այնպիսի զենքով, որպիսիք Ուկրաինան չունի. Ուկրաինայի փոխվարչապետ
14:55 18/07/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանն անընդունելի է համարում ուժի կիրառումը՝ քաղաքացիական օդանավերի նկատմամբ. ԱԳՆ
21:12 17/07/2014  |  Միջազգային լրահոսՄալազիական ավիաուղիների Boeing 777 ինքնաթիռը վթարի է ենթարկվել. նախնական տեղեկություններով մահացել է մոտ 300 մարդ

Обама: Малайзийский лайнер был сбит ракетой, выпущенной с подконтрольной сепаратистам территории 07/19/2014   09:10  |  Международные новости
Президент США Барак Обама на пресс-конференции в Вашингтоне заявил, что причиной гибели малайзийского лайнера стала ракета, запущенная с территории, контролируемой сепаратистами.Об этом пишет Би-би-си.
Как передает СМИ, Обама назвал случившееся "скандалом неслыханных масштабов" и заверил, что лично проследит за тем, чтобы правда о катастрофе выплыла наружу.
Он напомнил, что сепаратисты на востоке Украины сбивали самолеты и раньше, и отметил, что поддержка им поступает из России в виде оружия, опытных инструкторов и даже систем ПВО.
17:40 18/07/2014  |  Международные новостиГенсек Совета Европы: Крушение малайзийского самолета - последнее напоминание о необходимости покончить с конфликтом на востоке Украины
15:29 18/07/2014  |  Лента новостей МИД: Армения потрясена крушением малайзийского “Боинга” и считает неприемлемым применение силы в отношении гражданских самолетов
09:37 18/07/2014  |  Международные новостиПремьер Австралии возложил на Россию ответственность за крушение малайзийского лайнера на востоке Украины
09:27 18/07/2014  |  Актуальная темаРяд политологов считает, что крушение малайзийского "Боинга" в Донецкой области может стать точкой перелома в украинском кризисе