Հակառակորդի դիվերսիոն գործողությունը կանխելիս խիզախություն ցուցաբերելու համար ժամկետային զինծառայողը պարգեւատրվել է 07/18/2014   18:28  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Մարտական հենակետում ստեղծված արտակարգ իրավիճակում արագ կողմնորոշվելու, մայիսի վերջին օրերին հակառակորդի դիվերսիոն գործողությունը կանխելու ընթացքում ցուցաբերած խիզախության համար հուլիսի 18-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը «Գարեգին Նժդեհ» գերատեսչական մեդալով պարգևատրել է ժամկետային զինծառայող Ռուզվելտ  Թորոսյանին:
Գործողության ընթացքում զինծառայողը հրազենային վիրավորում էր ստացել և հոսպիտալում ապաքինվելուց հետո տեսողության հետ կապված խնդիրները վերականգնելու նպատակով հետագա բուժում պետք է ստանա արտերկրում:
Իր երախտագիտությունը հայտնելով զինծառայողին և նրա հարազատներին` պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը նշել է, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն իր աջակցությունը կցուցաբերի արտերկրում Ռուզվելտ  Թորոսյանի հետագա բուժման կազմակերպման համար:
18:20 18/07/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԲանակ-հասարակություն կապն ամրապնդվում է
15:19 15/07/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը փորձում է լարվածությամբ ազդել բանակցային գործընթացի վրա` միակողմանի զիջումներ ստանալու նպատակով. Պնախարար

Глава Минобороны Армении наградил солдата Р. Торосяна медалью “Гарегин Нжде” за отвагу при предотвращении азербайджанской диверсии 07/18/2014   18:48  |  Актуальная тема
Министр обороны Армении Сейран Оганян в пятницу, 18 июля, наградил ведомственной медалью “Гарегин Нжде” солдата срочной службы Рузвельта Торосяна за оперативное реагирование в чрезвычайной ситуации и проявленную отвагу при предотвращении предпринятых в конце мая противником диверсионных действий.
В ходе отражения азербайджанской диверсии военнослужащий получил огнестрельное ранение и после выздоровления должен пройти курс лечения по восстановлению зрения за рубежом.
Выразив свою признательность военнослужащему и его родственникам, глава оборонного ведомства Армении отметил, что Минобороны РА окажет содействие в организации лечения Рузвельта Торосяна за границей.